poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Na wyjeździe z Erasmusa do WłochNa wyjeździe z Erasmusa do Włoch

Wszechstronnie uzdolnieni, zainteresowani różnymi kierunkami, stale dbający o samorozwój. Znający kilka języków programowania, oto nasi informatycy, z drugiej strony mamy mechatroników którzy znają maszyny i ich utrzymanie a na koniec budowlańcy powiązani z remontami i budową.

Nasi uczniowie zdobyli nowe kompetencje i nauczyli się samodzielności na wyjeździe z Erasmusa do Włoch. Realizując mobilność w postaci stażu zagranicznego i szkolenia zawodowego uczniowie mają ułatwioną możliwość przejścia z okresu nauki do okresu zatrudnienia.

Towarzyszy im przy tym zdobywanie wielu doświadczeń rozwijających kompetencje interpersonalne i społeczne. Uczestnicy udoskonalili znajomość języka angielskiego i włoskiego, świetnie współpracowali w międzynarodowej i wielokulturowej grupie, rozwijając różne problemy oraz trudne sytuacje. Rozwijali swoje zainteresowania, pasje oraz brali aktywny udział w życiu społeczności lokalnej Włoch.

Na pewno nabyli więcej pewności siebie i poznali inne podejście do zawodu. Uczniowie nie tylko nauczyli się dużo nowych rzeczy ale także szybko zaakceptowali zmiany jakie istnieją w innym kraju.

Projekt „Europejski fachowiec III”, który jest realizowany przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie, współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.


Skip to content