poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Motywacja – tajemnica szkolnych sukcesówMotywacja – tajemnica szkolnych sukcesów

12 kwietnia 2016 roku klasa 3 technikum hotelarsko-handlowego uczestniczyła w zajęciach warsztatowych na temat „Odkryj swoją motywację” prowadzonych przez panią psycholog Karolinę Karczyńską z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieruszowie.

Do każdego działania, każdy człowiek potrzebuje motywacji. Termin „motywacja” to jakby zlepek dwóch słów: motyw + akcja, a więc by podjąć jakieś działanie, trzeba mieć cel. Prawdziwa motywacja to posiadanie intensywnego bodźca wewnętrznego, który nieustannie przypomina, że musimy być bardziej aktywni.

Pamiętajmy o tym, że pozytywna motywacja jest drogą do sukcesu. Sami odpowiadamy za swoje życie i decydujemy o swoim losie. Dlatego warto popracować nad podnoszeniem wiary w siebie i w swoje siły, uświadomić sobie swoje mocne strony i uwierzyć, że ”Możesz dokonać wszystkiego, czego tylko zechcesz, możesz zdobyć wszystko, czego zapragniesz, możesz zostać każdym, kim zechcesz zostać…” (Robert Coolier).


Skip to content