poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Mobilne laboratorium techniczne „Klementyna”Mobilne laboratorium techniczne „Klementyna”

W czwartek 09.12.2021 r. na parkingu przed naszą szkołą zaparkował samochód, który jest nietypowym centrum szkoleniowym. Mobilne laboratorium o wdzięcznej nazwie „Klementyna” zostało stworzone przez firmę WAGO  światowego lidera w dziedzinie produkcji osprzętu łączeniowego.

Ogromną zaletą „Klementyny” jest fakt, że umożliwia przeprowadzenie przez doradców bezpłatnych technicznych szkoleń z asortymentu  firmy WAGO bezpośrednio w szkołach.

W prezentacji bogatej oferty produktów firmy Wago z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli uczniowie wszystkich klas mechatronicznych.

Na ścianach samochodu wyeksponowane były wszystkie grupy asortymentowe, od złączek listwowych po komponenty do automatyki. Dzięki prezentacji i pokazom uczniowie mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi technikami wykonywania połączeń w szafach sterowniczych i układach automatyki. W trakcie zajęć prowadzonych przez pana Piotra Muskałę – pracownika firmy WAGO uczniowie mogli poznać w praktyce, jak wykonuje się szybkie połączenia. Poznali także zalety produktów wykonanych na bazie niezawodnej i bezpiecznej technologii sprężynowej.

Składamy serdeczne podziękowania firmie WAGO, a w szczególności Panu Piotrowi Muskale za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć, w których mogli wziąć udział nasi uczniowie. Zdobyta wiedza zapewne znajdzie swoje odzwierciedlenie w przyszłej pracy zawodowej naszych mechatroników.

Przyjazd mobilnego laboratorium do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie zorganizował nauczyciel przedmiotów mechatronicznych – Radosław Światłowski.


Skip to content