poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Mistrzostwa Polski Szkół BudowlanychMistrzostwa Polski Szkół Budowlanych

W dniu 30.09.2016r. uczniowie z klas I, II, IIIIV Technikum Budowlanego po raz pierwszy brali udział w Mistrzostwach Polski Szkół Budowlanych, które odbyły się w Wieluniu.

Po uroczystym otwarciu zawodów przez dyrektora ZS nr1 w Wieluniu panią Elżbietę Urbańską–Golec oraz prezes Krajowej Federacji Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani.” młodzież przystąpiła do rywalizacji. Pierwszą konkurencją były indywidualne biegi przełajowe w kategoriach dziewcząt na 1000m i chłopców na1500m. Do rywalizacji dziewcząt zgłosiło się 25 zawodniczek a chłopców 55. Naszą szkołę reprezentowali: kat. dziewcząt: Klaudia Kowalska z klasy IIITb oraz chłopców:Cyga Adam, Chojeński Mateusz, Kuś Tomasz,  Musiałek Piotr, Owczarski Hubert z klasy ITb, Józefowski Michał, Kostrzewa Szymon, Redes Rafał z klasy IITb, Semba Maksymilian, Zawierta Dominik z klasy III Tb, Garyga Michał, Pietrakowski Adam z klasy IVTb.  Po tej konkurencji młodzież wraz z opiekunem udała się na obiad. Po południu natomiast odbył się Wielobój Budowlany, w którym startowali: Pichlak Adrian, Kasprzak Michał, Morawski Krystian z klasy IIITb rezerwowym zawodnikiem w konkurencji wieloboju była Malik Weronika z klasy ITb.

Na czym polega „Wielobój Budowlany”?

Szkołę reprezentuje drużyna składająca się z trzech osób. Uczniowie są ubrania w odzież roboczą, rękawice, na głowach kaski. Zespół ma do pokonania tor długości ok.370m z przeszkodami, konkurencja wykonywana jest na czas.

Pierwsza przeszkoda to ŚCIANA-PŁOT 3mx2m do pokonania bez pomocy kolegów z zespołu.

30m dalej na zawodników czeka przeszkoda TACZKI – do przewiezienia worek z piachem 50kg po desce o dł.5m i szer.15cm ( w przypadku zjechania z deski próbę ponawia się).

Przeszkoda nr3 to WBIJANIE GWOŹDZI – z 10 szt. wbić należy 5 szt. prosto, aby wystawała tylko główka( na stanowisku: kantówka, młotek, obcęgi i 10gwoździ) 5sekund karnych za brakujący gwóźdź!!!.

Po kolejnych 40m zadanie czwarte NOSZE- BANDAŻOWANIE I PRZENOSZENIE RANNEGO.  Jeden z drużyny jest ranny i należy zabandażować mu ranę na udzie, całym bandażem wraz z zapięciem spinką. Po opatrzeniu rannego sanitariusze niosą rannego na noszach 45m do wyznaczonej lini, w trakcie ranny zdejmuje bandaż. Po przebiegnięciu następnych 30m zadanie piąte PALETA Z CEGŁAMI – rozsypane cegły (30szt) zespół układa na palecie w ten sposób, aby utworzyć mur sześciowarstwowy po pięć cegieł w każdej warstwie. Mur musi być równy i stabilny dopiero drużyna biegnie dalej. Po przebiegnięciu 30m do przeszkody szóstej RÓWNOWAŻNIA– każdy zawodnik przebiega po belce, zejść może w określonym miejscu w przeciwnym wypadku powtarza czynność do skutku.

Bieg 30m do ostatniego siódmego zadania PRZENOSZENIE CIĘŻARÓW – dwa wiadra z wodą lub ciężarki ok.20kg pojedynczo przenosi każdy z zawodników na odcinku 10m do półmetka i z powrotem czyli łącznie 20m.Dwóch pierwszych po wykonaniu zadania czeka na trzeciego i razem, odcinek 55m biegną do mety.

Podczas trwania konkurencji kaski mogą spaść z głowy natomiast linię mety zawodnicy muszą pokonać w kaskach.

 W biegu na 1500m punktowane były pierwsze cztery miejsca, które z naszej szkoły zajęli: Zawierta Dominik, Józefowski Michał, Musiałek Piotr, Hojeński Mateusz.

Szkoła nasza zajęła w obu konkurencjach VI miejsce. Nagrodą były puchary i dyplomy. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tych zawodach. Dla nas jesteście najlepsi !!!

Wyjazd zorganizowali nauczyciele z Technikum Budowlanego ZSP w Wieruszowie: B. Królikowska i P. Moska – opiekun podczas wyjazdu.


Skip to content