poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Mikołajkowy Wolontariat „Klub Otwartych Serc” 2019Mikołajkowy Wolontariat  „Klub Otwartych Serc” 2019

„Nie liczy się, co robimy ani ile robimy, lecz to, ile miłości wkładamy w działanie.”
Matka Teresa z Kalkuty

W dniu 6 grudnia 2019r.  uczniowie  ze Staszica włączyli się do  cyklicznej „Akcji Mikołajkowej,” która została  zainicjowana  i zorganizowana  przez Stowarzyszenie Integracyjne ,,Klub Otwartych Serc” oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Wieruszowie.

Wolontariusze chodzili po mieście i rozdawali przechodniom słodycze , a dzieciom dodatkowo wręczali zabawki i kolorowanki. Wizyta w przedszkolu orszaku mikołajowego  sprawiła najmłodszym wiele radości.

Dla zaangażowanej młodzieży z naszej szkoły była to cenna lekcja i miłe doświadczenie a  radość, życzliwość oraz uśmiech, jakimi obdarowywali drugiego człowieka, były odwzajemnione.

W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie: Natalia Sztukowska 2Ttb, Damian Strzelczyk 2Ttb, Roksana Jaśniak 1Tbg, Dominika Zielińska 1Tlg, Joanna Koper i Katarzyna Koper z klasy 2Tekho – pod opieką Haliny Paluch. Koordynatorem  akcji i opiekunem  Szkolnych Klubów Wolontariatu była Pani Magdalena Góralska ze Stowarzyszenia Integracyjnego „KOS.”


Skip to content