poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Mikołajkowy Wolontariat 2022Mikołajkowy Wolontariat 2022

W dniu 6 grudnia 2022 r. uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica włączyli się do cyklicznej „Akcji Mikołajkowej,” która została zainicjowana i zorganizowana przez Stowarzyszenie Integracyjne ,,Klub Otwartych Serc” oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Wieruszowie.

Wolontariusze chodzili po mieście i rozdawali przechodniom słodycze , a dzieciom z wieruszowskiego żłobka i przedszkoli dodatkowo wręczali zabawki i kolorowanki, co sprawiło najmłodszym wiele radości.

Dla zaangażowanej młodzieży z naszej szkoły była to cenna lekcja i miłe doświadczenie, a radość, życzliwość oraz uśmiech, jakimi obdarowywali drugiego człowieka, były odwzajemnione.

W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie: Martyna Siwik (kl.1 Ti2), Otylia Rybak (kl.1 Ti2), Wiktoria Tecław (kl. 1 Ti2), Marcel Wodnik (kl. 2 Ti), Oliwia Wardzińska (kl. 1 D)– pod opieką Haliny Paluch. Koordynatorem akcji i opiekunem Szkolnych Klubów Wolontariatu była Pani Paulina Dąbrowska ze Stowarzyszenia Integracyjnego „KOS.”


Skip to content