poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Międzyszkolny konkurs „Konsument i Handlowiec” – pierwszy etapMiędzyszkolny konkurs „Konsument i Handlowiec” – pierwszy etap

W Dniu Handlowca – 2 lutego odbył się pierwszy etap II Międzyszkolnego konkursu „Konsument & Handlowiec”. Konkurs organizowany jest we współpracy w Ochotniczym Hufcem Pracy w Wieruszowie i pracodawcami. Z pytaniami konkursowymi zmierzyli się uczniowie i uczennice klas technikum handlowego i przyszli sprzedawcy uczący się w naszej szkole. W grupie uczniów technikum do drugiego etapu z największą liczbą zdobytych punktów przeszły: Milena Mieszała z klasy II oraz Ola Broda i Ewelina Mrugała z klasy III. Trójka najlepszych sprzedawców to: Angelika Pisula, Daria Kubak i Patrycja Duchnik z klasy III. Drugi etap naszego konkursu – taki jak praktyczna część egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (A.18) – odbędzie się we wtorek 1 marca 2016. Na godzinę 8:00 zapraszamy do sali nr 3 PZP przyszłych techników handlowców, na 9:30 sprzedawczynie.

Rozstrzygnięcie konkursu „Konsument & Handlowiec” oraz wręczenie nagród odbędzie się najprawdopodobniej 16 marca o godzinie 10:00 na sali konferencyjnej. W tym dniu z okazji Światowego Dnia Praw Konsumentów zorganizowane zostanie spotkanie naszej młodzieży z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów Panią Marzeną Piluch-Tycą, która przedstawi jako praktyk prawa konsumentów czyli obowiązki sprzedawców i handlowców. Ponadto gościem na tym spotkaniu będzie przedstawiciel handlowy, który przybliży młodzieży praktyczne aspekty pracy w tym zawodzie. Serdecznie zapraszamy młodzież na to spotkanie. Osoby chętne do wzięcia w nim udziału mogą się zgłaszać do organizatorek konkursu i spotkania 16 marca: Barbary Howis i Wioletty Żywioł oraz w OHPie Pani Karoliny Pietrzak.


Skip to content