poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

MALTA trzeci tydzieńMALTA trzeci tydzień

Dni mijają bardzo szybko…Piękna, słoneczna pogoda, codzienne obowiązki związane z dojazdem uczniów do miejsc praktyk, spędzanie weekendów w ciekawych zakątkach Malty powodują, że czas płynie tu nadzwyczaj szybko. Opiekunka grupy Jadwiga Kołodziej w tym tygodniu odwiedziła uczniów na praktykach.

We wtorek 17.10.2017 r., była z wizytą w miejscu odbywania praktyk Piotra Sikory, Filipa Serwickiego, Michała Szypulskiego i Szymona Machynii, w „Cutrico Mriehel By-pass”. Rozmawiała z bezpośrednim opiekunem uczniów, z Panem Edgarem Scicluna W tym dniu  również odbyła się wizyta  w firmie  „ Casan Zammit”, gdzie realizuje praktyki Michał Wróbel.Jego opiekunem jest  Pan Roderick.  Bezpośredni opiekunowie  bardzo pozytywnie wyrażali się na temat praktykantów.

W środę 18.10.2017 r.Jadwiga Kołodziej odwiedziła w pracy Sarę Jaroch w firmie Camilleri Group, Camilleri Holdings. Pani Rochelle- bezpośrednia opiekunka Sary bardzo chwaliła ją za jej zaangażowanie i sumienność.

W czwartek  19.10. 2017 r.opiekunka grupy odwiedziła  miejsce praktyk Joanny Jurczyszyn – firmę Camilleri Group, Camilleri Holdings. Opiekunka Joasi- Pani  Faye podkreślała punktualność i rzetelność naszej uczennicy.

W piątek 20.10. 2017 r. opiekunka grupy spotkała się z Panią Anną- bezpośrednim opiekunem Dominika Dąbrowskiego w firmie BirdLife Malta.Również tutaj nasz uczeń sprawuje się bardzo dobrze, Pani Anna bardzo chwaliła Dominika.

W kolejny – już trzeci weekend na Malcie  zorganizowaliśmy wycieczkę na plażę Ghajn Tuffieha Bay, która znajduje się w  północnej części Malty, gdzie przez 200 dni w roku świeci słońce. Mimo iż Malta to górzysty i kamienisty kraj, plaże w tej części są piaszczyste. Spokojne wody zatoki czynią plażę doskonałym miejscem do odpoczynku. Turkusowa woda, piękne góry otaczające zatokę to widok niezapomniany.

Pogoda nam dopisała, więc korzystaliśmy z uroków plażowania i kąpieli wodnych. Każdy chce jak najwięcej zabrać  słońca do Polski. Naładować akumulatory, by po powrocie zmierzyć się z deszczem i chłodem.

W niedzielę wczesnym rankiem część grupy pojechała do Marsaxlokk- niewielkiego, lecz malowniczego portu w południowo- wschodniej części Malty. W porcie można zobaczyć zakotwiczone kolorowe łodzie rybaków.  W tym miejscu odbywa się raz w tygodniu targ uliczny, który stanowi bardzo ważny element życia mieszkańców. Jednym z najpopularniejszych jest targ rybny, który słynie ze świeżości i różnorodności  towarów. Można tu oprócz ryb kupić tradycyjne wyroby, jak miód, ser kozi i wino. Ten wspaniały widok, to prawdziwa uczta dla oczu, a dla miłośników ryb i owoców morza również i dla żołądka. Mimo tego, że musieliśmy w niedzielę bardzo wcześnie wstać, nie żałowaliśmy. Nie prędko pewnie będziemy mieli okazję zobaczyć coś tak ładnego.

Część grupy skorzystała z pięknej pogody i pojechała na Golden Bay, żeby się poopalać i nacieszyć turkusową wodą.

Po powrocie odpoczywaliśmy i relaksowaliśmy się przed ostatnim tygodniem pracy, i ostatnim tygodniem na Malcie.


Skip to content