poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Lekcja budownictwa z inż. Mariuszem MyszoremLekcja budownictwa z inż. Mariuszem Myszorem

W dniu 20.04.2022r. odbyło się spotkanie z absolwentem naszego technikum budowlanego, a dziś inżynierem Wydziału Budownictwa Politechniki Wrocławskiej Mariuszem Myszorem. Mariusz ukończył studia inżynierskie o specjalności Geotechnika i Hydrotechnika.  Podczas spotkania opowiedział o swojej przygodzie na wyższej uczelni; projektach jakie wykonywał, ćwiczeniach laboratoryjnych, praktykach na różnych budowach, swojej pracy inżynierskiej, trudach pracy zdalnej podczas zdobywania wiedzy.

Po ukończeniu studiów inżynierskich rozpoczął studia magisterskie, które przerwał ponieważ zakwalifikował się do programu  STRAINS, który umożliwia studiowanie za granicą. Dzięki partnerskiej współpracy studenci mogą się szkolić w różnych europejskich uczelniach, m.in. we Francji, Włoszech, Grecji i Belgii. Program ten jest skierowany do studentów z całego świata.  Spośród 400 studentów z całego świata wybranych zostało 16, w tym Mariusz jako jedyny Polak.

Budownictwo w międzynarodowym programie Erasmus Mundus…

Wydział Budownictw Lądowego i Wodnego oferuje naukę na studiach magisterskich w ramach programu STRAINS. Jest on przeznaczony dla tych, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę i umiejętności  w dziedzinie mechaniki ciała stałego w zakresie modelowania materiałów i konstrukcji. Zakłada on, że studenci będą się kształcić jednocześnie w dwóch obszarach inżynierii: mechanice i budownictwie.  

Uczestnicy będą mieli do wyboru jedną z 18 ścieżek kształcenia, obejmującą studiowanie na co najmniej trzech uczelniach z sześciu uczestniczących w programie. A są to: Uniwersytet w Lille i Ecole Centrale w Lille(Francja), Uniwersytet w Calabrii(Włochy), Uniwersytet w Louvain(Belgia), Politechnika w Atenach(Grecja) oraz Politechnika Wrocławska. Absolwent uzyskuje na koniec wspólny dyplom wszystkich uczelni partnerskich.

– Program STRAINS kładzie nacisk na przekazanie studentom gruntownej wiedzy teoretycznej, eksperymentalnej i obliczeniowej z zakresu mechaniki ciała stałego. Dzięki temu student będzie przygotowany do pracy w szeroko rozumianym obszarze inżynierii lądowej i mechanicznej.

Cieszymy się z faktu, że kariera naszego ucznia i wychowanka nabiera międzynarodowego charakteru. Życzymy wielu sukcesów i satysfakcji w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia, które jeszcze bardziej zaowocują w zdobyciu interesującej pracy w prestiżowym przedsiębiorstwie budowlanym.

Dziękujemy za miłe spotkanie i czekamy na kolejne, bogate w informacje pozyskane podczas kształcących podróży.


Skip to content