poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Legalna Kultura w StaszicuLegalna Kultura w Staszicu

„Legalna Kultura” to kampania społeczna, promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury: filmów, muzyki, książek i zdjęć.

„Promowanie korzystania z legalnych źródeł kultury, to nasza podstawowa misja. Mocno stawiamy na działania edukacyjne, szerokie dotarcie z informacją, ponieważ wiedza na temat legalnych źródeł nie jest jeszcze wiedzą powszechną. Współczesny świat zmienia się tak szybko, że dla wielu osób są to sprawy zupełnie nowe. Na naszej stronie www.legalnakultura.pl stworzyliśmy pierwszą w Polsce bazę legalnych źródeł, którą stale rozbudowujemy – mówi Kinga Jakubowska, Prezes Fundacji Legalna Kultura.

Mamy na celu promowanie świadomego uczestnictwa w kulturze i wyrabianie nawyku korzystania z jej legalnych źródeł. Jest skierowana do wszystkich – nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno, żeby spotkać się z kulturą.

Kampania daje możliwość pobierania na smartfony i inne urządzenia mobilne utworów z różnych dziedzin sztuki i rozrywki.

11 października 2016 – pedagog szkolny Danuta Urbaś i  uczniowie: Patryk  Zgadzaj i Grzegorz Głowacz – spotkali się z uczniami trzech klas.

Uczniowie  mogli zapoznać się ze sposobem pobierania darmowych książek, muzyki, filmów – z plakatu, który  Fundacja nadesłała do szkoły. Plakat  ten od jutra będzie wisiał na parterze szkoły i każdy z uczniów czy nauczycieli może  z niego skorzystać.

Na plakacie czeka na Was instrukcja korzystania. Czerwony kolor kodu QR oznacza możliwość bezpłatnego skorzystania.

Uczniowie, którzy dziś korzystali z kodów i legalnie „ściągali” książki, filmy, muzykę- otrzymali na pamiątkę kolorowe, silikonowe bransoletki. Założone na rękę – mają przypominać o możliwości legalnego korzystania z zasobów internetu.

Zostało jeszcze trochę bransoletek z napisem „zależy mi na kulturze”.

Ci, którym zależy – mogą przyjść i je sobie wziąć . Zapraszam do siebie – pedagog szkolny.


Skip to content