poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Kwalifikacja A.36 – próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzieKwalifikacja A.36 – próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie

Już niebawem uczniowie klas czwartych technikum zmierzą się z kolejnym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie.

W listopadzie i grudniu 2018 roku uczniowie klasy IV technikum ekonomicznego wzięli udział w próbnych egzaminach. Celem tych egzaminów było powtórzenie materiału i możliwość sprawdzenia się przez uczniów zarówno w części pisemnej, jak i praktycznej. Kwalifikacja A.36 – Prowadzenie rachunkowości to głównie zadania z prowadzenia dokumentacji firmy i ewidencji zdarzeń w księgach rachunkowych (tzw. pełna rachunkowość). Zaliczenie egzaminu to osiągnięcie 50% skuteczności w części pisemnej i 75% w części praktycznej.

Jeden z egzaminów odbywał się w ramach Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Zawodowego, kolejne przygotowane były przez nauczycielki Barbarę Howis i Wiesławę Ochotę. Wierzymy i wiemy, że uczniowie są dobrze przygotowani do egzaminów. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za sukcesy naszych uczniów i uczennic.


Skip to content