poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Książki z biblioteki szkolnej – „Milion małych kawałków” – polecam do przeczytaniaKsiążki z biblioteki szkolnej – „Milion małych kawałków” – polecam do przeczytania

W dużym stosie nowo zakupionych do naszej szkolnej biblioteki książek,  znalazłam  książkę, którą polecam do przeczytania.

Jej tytuł to: „Milion małych kawałków” Jamesa  Frey’a.

Oto jak autor przedstawia swoją motywację do napisania jej:

„Chciałem napisać książkę, która w najlepszym wypadku odmieni czyjeś życie, pomoże ludziom w trudnej sytuacji, w jakiś sposób ich zainspiruje. Chciałem napisać książkę, która będzie relacją z walki, jaka rozgrywa się w umysłach i ciałach narkomanów i alkoholików, i będzie opowieścią o tym, dlaczego tak trudno tę walkę wygrać. Chciałem napisać książkę, która pomoże przyjaciołom i rodzinom narkomanów i alkoholików tę walkę zrozumieć.”

Autor książki przeszedł przez piekło nałogów.

„Nałogowiec to Nałogowiec. Nie liczy się, czy Nałogowiec jest biały, czarny, żółty czy zielony, bogaty czy biedny czy gdzieś pomiędzy, czy jest największą Sławą na Planecie, czy jest kompletnie nieznany. Nie liczy się, czy jest uzależniony od narkotyków, alkoholu, przemocy, seksu, zakupów, jedzenia, hazardu, telewizji, czy jebanych Flinstone’ów. Życie Nałogowca jest zawsze takie samo. Nie ma w nim emocji, nie ma blasku, nie ma zabawy. Nie ma dobrych czasów, nie ma radości, nie ma szczęścia. Nie ma przyszłości i nie ma ucieczki. Jest tylko obsesja.”

Istnieje jednak jeszcze coś – nadzieja…

„(…) narkomanię i alkoholizm da się pokonać (…) zawsze istnieje droga do odkupienia, jeżeli człowiek jest gotów o nie walczyć.”

… i taki jest nadrzędny przekaz powieści Jamesa  Frey’a.

Raz jeszcze polecam do przeczytania – pedagog szkolny.


Skip to content