poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Krystian Prymas – super żongler!Krystian Prymas – super żongler!

Krystian Prymas – uczeń klasy III D –jest  wyjątkowo sprawny  w żonglowaniu piłką. Gratulujemy Mu osiągnięcia wysokiej sprawności ! Obejrzyjcie zdjęcia z Jego pokazu.
Oto jakie korzyści przynosi ten sposób zabawy z piłką:
1. Wzrost sprawności fizycznej: to akurat oczywiste, że sport to zdrowie! Poprzez żonglerkę ćwiczymy naszą sprawność fizyczną i ruchową. Rozwijają się mięśnie, zwiększamy objętość płuc poprzez wysiłek fizyczny i zapobiegamy różnym chorobom.
2.Ćwiczy refleks. Poprzez żonglerkę Krystian przewiduje ruchy gdzie spadnie piłka – poprawia także szybkość reakcji i zwiększa pole widzenia.
3.Obie nogi stają się sprawniejsze. Ćwiczy nie tylko tą lepszą nogę, ale i gorszą co dodaje Mu  dodatkowej zręczności i tym samym nabywa nowe umiejętności.
4. Rozwija siebie, pasję, determinację w osiąganiu celów. Jeżeli zajmiemy się czymś i podoba się do nam to na pewno będziemy chcieli to dalej rozwijać – dzieje się tak ze wszystkim, nie tylko ze sportem.
5.Odpoczynek. Po ciężkim dniu w szkole lub w pracy większość ludzi kładzie się przed telewizorem lub siada przed komputerem – to jest ich odpoczynek. Jeżeli jednak jesteśmy mega zainteresowani sportem to zamiast oglądania powtórki filmu, wyjdziemy na dwór i zaczniemy ćwiczyć.
6. Koncentracja. Nie jest łatwo skoncentrować się w 100% na jednej rzeczy – Facebook czy też powiadomienie, że dostałeś nowego snapa skutecznie wywołuje u nas chęć złapania za telefon i sprawdzenia nowych fotek od znajomych, które i tak nie wniosą nic ciekawego do naszego życia. Jednak poprzez żonglerkę, gdzie musimy być skoncentrowani przy każdym odbiciu, w dalszym życiu łatwiej będzie nam skupić uwagę na jednej rzeczy. Dlatego poprzez regularne treningi będzie ona coraz lepsza!
7.Koordynacja.Krystian ćwiczy zatem również koordynacje wzrokowo-ruchową. Będzie Mu łatwiej zgrać wzrok z ruchem przez co ruchy wykonywane przez Krystiana są coraz płynniejsze.


Skip to content