poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Konkurs Independence DayKonkurs Independence Day

Dnia 18 czerwca 2014 r. odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica ostatni etap konkursu tematycznego dotyczącego tradycji krajów angielskiego obszaru językowego. W konkursie uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat genezy i obchodów Dnia Niepodległości (Independence Day) – święta państwowego w Stanach Zjednoczonych obchodzonego corocznie 4 lipca w rocznicę ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych od Wielkiej Brytanii, co miało miejsce w 1776 roku.

W konkursie udział wzięło 20 uczniów, czołowe miejsca zajęli:

I miejsce Paulina Gabryś kl. 3 Thek 25 punktów

II miejsce Łukasz Fuchs kl. 3 Teb 22 punkty

III miejsce Przemysław Olek kl. 3 Teb 21 punktów

Ten etap konkursu był ostatnim, kończącym cykl konkursów tematycznych zorganizowanych przez nauczycielki języka angielskiego panie Julitę Bossę-Piluch i Katarzynę Joniak. Uczniowie Naszej Szkoły chętnie uczestniczyli w poszczególnych etapach konkursu pogłębiając i sprawdzając swoją wiedzę o tradycjach i świętach obchodzonych w krajach anglojęzycznych.

Finalistami zostali:

I miejsce Paulina Gabryś kl. 3 Thek – 67 punktów

II miejsce ex aequo Małgorzata Wielgusz kl. 2 Thho i Łukasz Fuchs kl. 3 Teb – 59 punktów

III miejsce Przemysław Olek kl. 3 Teb – 49 punktów

GRATULUJEMY i dziękujemy za udział Wszystkim Uczestnikom.

p1


Skip to content