poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Kolejne szkolenie z firmą ATLASKolejne szkolenie z firmą ATLAS

W dniu 08 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie gościliśmy po raz kolejny przedstawicieli technicznych firmy ATLAS pana Zbigniewa Gołackiego oraz pana Piotra Matczaka. Panowie po raz kolejny przyjechali z dużą porcją wiedzy dla naszych uczniów.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas I i III Technikum Budowlanego. Temat dotyczył docieplania obiektów i był kontynuacją rozpoczętych prac w ubiegłym roku.

Elementy wcześniej wykonane przeszły etap sezonowania i idealnie nadawały się do kolejnych działań.

Podczas prezentacji uczniowie poznali m.in. produkty firmy Atlas używane podczas dociepleń, zagadnienia dotyczące ich właściwości, technologii wykonania, przepisy oraz zakres stosowania materiałów podczas docieplania budynków na tym etapie itp.

W czasie ćwiczeń praktycznych zwrócono uwagę na najczęściej popełniane błędy wykonawcze, niewłaściwe przygotowanie materiałów zwłaszcza proporcje składników, niewłaściwie przygotowanie stanowiska pracy itp.

Uczniowie otrzymali katalogi producenta, które pomogą w doborze odpowiednich materiałów do określonych prac, które w przyszłości pozwolą na fachowe, sprawne i estetyczne wykonywanie robót związanych z termomodernizacją obiektów budowlanych.

To dzisiejsze spotkanie to dla nich kolejne dodatkowe doświadczenie, które wzbogaci wiedzę, podniesie kwalifikacje, a certyfikat, jaki otrzymają będzie kolejnym atutem na rynku pracy.


Skip to content