poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Kinga Jasyk laureatką VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Dzieła Aleksandra Fredry w malarstwie i rysunku”Kinga Jasyk laureatką VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Dzieła Aleksandra Fredry w malarstwie i rysunku”

W styczniu 2023 r. Nowodworski Ośrodek Kultury i Towarzystwo Historyczne im. Szembeków ogłosiły siódmą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Dzieła Aleksandra Fredry w malarstwie i rysunku”.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i średnich. W regulaminowym terminie na konkurs wpłynęło – rekordowo – ponad 1200, których oceny dokonało jury złożone z profesjonalnych artystów plastyków oraz przedstawicieli organizatorów:

Małgorzata Omelańczuk-Pawluk (kuratorka konkursu, artystka-malarka)

Władysław Szeląg (prezes Towarzystwa Historycznego im. Szembeków)

Marcin Dybowski (artysta-plastyk),

Robert Żbikowski (artysta-plastyk),

Lidia Godlewska (przedstawicielka Nowodworskiego Ośrodka Kultury).

W dniu 18 maja jury wyłoniło laureatów w kategoriach, wśród których znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, iż praca Kingi Jasyk z kl. II Te zajęła III miejsce w kategorii szkół średnich. Kinga ołówkami węglowymi wykonała przepiękną pracę, która prezentowała spotkanie Sowy i Szpaka – bohaterów „Bajki o sowie” A. Fredro. W konkursie wyróżniono, także bardzo ładną pracę Oliwiera Semby z kl. I Tt, która została zakwalifikowana do głównej wystawy pokonkursowej. Oliwier akwarelami namalował Klarę i Anielę, bohaterki dzieła A. Fredry „Śluby panieńskie”. Wystawę pokonkursową wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych prac można podziwiać w Galerii Łącznik Nowodworskiego Ośrodka Kultury do 20 czerwca.

Serdecznie gratulujemy sukcesu Kindze i Oliwierowi oraz życzymy dalszego powodzenia w realizacji swoich pasji.

Opiekunami konkursu byli nauczyciele bibliotekarze: Emilia Brylak-Światłowska, Halina Paluch.


Skip to content