poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Karolina Karsznia i Mariusz Myszor w olimpiadzie „BUDUJ z PASJĄ” z awansem do etapu ogólnopolskiego!!!Karolina Karsznia i Mariusz Myszor w olimpiadzie „BUDUJ z PASJĄ” z awansem do etapu ogólnopolskiego!!!

W dniu 02.03.2018 roku uczniowie Karolina Karsznia i Mariusz Myszor z klasy IV Technikum Budowlanego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie –  wzięli udział w etapie regionalnym VII edycji Olimpiady Budowlanej „BUDUJ Z PASJĄ”, który odbył się w Wieluniu.

Organizatorem jest Krajowa Federacja Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej BUDOWLANI  z siedzibą w Kielcach. W turnieju wzięli udział uczniowie z 7 szkół z województwa łódzkiego i wielkopolskiego. Nasza drużyna jako jedyna była w składzie mieszanym, a Karolina jako jedyna dziewczyna uczestniczyła w zmaganiach z kolegami.
Olimpiada składała się z dwóch etapów: teoretycznego trwającego 60 min, w którym uczniowie odpowiadali na pytania zamknięte i oceniany był każdy zawodnik indywidualnie. Po przerwie zawodnicy przystąpili do etapu praktycznego trwającego 180 minut, w którym zadaniem dla drużyny było wykonanie robót malarskich. Polegało na wymalowaniu w dwóch kolorach bardzo interesującego i pracochłonnego wzoru. Na etap praktyczny każda z drużyn musiała zapewnić sprzęt i narzędzia wg specyfikacji.  W ostatecznej klasyfikacji szkół budowlańcy ze Staszica zajęli II miejsce. Dla naszych uczniów był to drugi konkurs z wykonaniem zadania praktycznego i wypadli w nim rewelacyjnie z uwagi, iż program nauczania w technikum nie obejmuje robót wykończeniowych w części praktycznej. Z zadaniem praktycznym poradzili sobie celująco. Dwie najlepsze drużyny wezmą udział w etapie ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia w Zabrzu. Wielkie brawa dla Karoliny i Mariusza za udział w konkursie, wielkie zaangażowanie w wykonanie zadania i chęć pogłębiania wiedzy z branży budowlanej nie tylko w teorii. 

Opiekunem podczas konkursu była mgr inż.  Beata Królikowska.


Skip to content