poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Karolina i Mariusz promują “Staszica” na finale ogólnopolskimKarolina i Mariusz promują “Staszica” na finale ogólnopolskim

Dnia 03.03.2018 r. odbył się w Wieluniu etap okręgowy XXXI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, której organizatorem jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

 Do konkursu okręgowego zgłoszono pięćdziesięciu uczniów reprezentujących 15 szkół. Uczestnikami byli również uczniowie Technikum Budowlanego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica  w Wieruszowie.
W wyniku klasyfikacji końcowej zmagań okregowych uczniowie naszej szkoły osiągnęli następujące wyniki: 

  1. Karolina Karsznia z klasy IV Technikum Budowlanego zajęła 3 miejsce (48,5pkt)
  2. Mariusz Myszor z klasy IV Technikum Budowlanego zajął 1 miejsce (64,5 pkt)
    Podsumowując:

Mariusz wśród 619 uczestników startujących w 12 okręgach uzyskał 3 wynik w Polsce!

Karolina jest pierwszą dziewczyną z naszej “budowlanki”, która nie tylko zakwalifikowała się do zawodów ogólnopolskich, ale stanęła na podium w zawodach okręgowych. Osiągnęła tak imponujący wynik, w konkursie zawodowym, w zawodzie postrzeganym jako typowo męski.

Karolina i Mariusz będą reprezentować naszą szkołę w konkursie ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 12-14.04.2018r. w Zielonej Górze.

Należy tu przypomnieć, że uczestnicy zakwalifikowani na zawody centralne, jeżeli zdobyli w zawodach okręgowych lub zdobędą w zawodach centralnych co najmniej 40 pkt. uzyskują tytuły finalisty Olimpiady, a tym samym prawo do przyjęcia bez postępowania kwalifikacyjnego na studia w uczelniach technicznych (indeks wyższej uczelni technicznej) oraz – prawo do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Nauczyciele uczący w Technikum Budowlanym: mgr inż. Beata Królikowska- opiekun, inż. Paweł Moska.
Oto oficjalne wyniki:

https://kocham.wielun.pl/szkolnictwo/2018/03/12/znamy-wyniki-xxxi-okregowej-olimpiady-wiedzy-i-umiejetnosci-budowlanych/

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Natomiast tegorocznym absolwentom gimnazjów- proponujemy poważne rozważenie decyzji o kontynuowaniu   nauki  w naszym Technikum Budowlanym.

Warto!


Skip to content