poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Karma dla psiakówKarma dla psiaków

W środę 24 maja 2017 r.  przekazaliśmy panu Zawiercie z Mieleszyna  suchą karmę i koce dla zwierząt zebrane przez uczniów naszej  szkoły. Pragniemy podziękować Wszystkim, którzy włączyli się w akcję, a szczególnie wolontariuszom z klasy 1 Tib, którzy przekazali aż 35 kilogramów suchej karmy. Ta bezinteresowna pomoc daje nam dużą satysfakcję i poczucie, że możemy chociaż trochę polepszyć egzystencję zwierząt.

Najczęstsze motywacje wolontariuszy:

  • chęć zrobienia czegoś dobrego, pożytecznego;
  • potrzeba kontaktu z ludźmi lub nawiązania nowych znajomości;
  • chęć bycia potrzebnym;
  • chęć spłacenia dobra, które kiedyś od kogoś się otrzymało;
  • chęć zdobycia nowych umiejętności oraz doświadczeń zawodowych i życiowych;
  • pobudki religijne

Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty” – Louis Sabin  


Skip to content