poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Jubileuszowe Narodowe Czytanie 2021Jubileuszowe Narodowe Czytanie 2021

3 września, wyjątkowo w tym roku w piątek mieliśmy przyjemność uczestniczyć po raz 10-ty w jubileuszowej odsłonie Narodowego Czytania. Wszyscy uczestnicy zebrali się przy pomniku św. Floriana na wieruszowskim rynku, aby wspólnie odczytać fragmenty znanego dramatu Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”.

Narodowe Czytanie zainaugurowały  władze Wieruszowa, w rolę Zbyszka wcielił się wicestarosta Stefan Pietras, a w rolę pani Dulskiej – wiceburmistrz Marta Siubijak.

Fragmenty dramatu czytali także bibliotekarze z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie, Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, z Biblioteki Pedagogicznej, nauczyciele bibliotekarze ze szkolnych bibliotek: Szkoły Podstawowej nr 1 im Janusza Korczaka, Szkoły nr 2 im. Marszałka Piłsudskiego, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II, Przedszkole Nr 1 im. Krzysztofa Bezena w Wieruszowie. Natomiast naszą szkołę Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica  w Wieruszowie reprezentowali: nauczyciele bibliotekarze Halina Paluch, Emilia Brylak-Światłowska oraz młodzież z klasy II Teh wraz z wychowawcą Joanną Suwarą.

Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczyli w ogłoszonym konkursie „Najpiękniejszy Kapelusz” w nagrodę otrzymali  lekturę z pamiątkową pieczęcią tegorocznego „Narodowego Czytania”. Nasza biblioteka również wzbogaciła się o jeden pamiątkowy egzemplarz.

Spotkanie uświetnił występ Uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Piłsudskiego pod kierunkiem Małgorzaty Cicheckiej, zaprezentowali oni scenkę rodzajową przedstawiającą losy rodziny Dulskich.

Uroczystość prowadził tradycyjnie Pan Bolesław Bednarek, a koordynatorem przedsięwzięcia była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie. Organizatorom dziękujemy za możliwość  współpracy i udział  w atrakcyjnej lekcji literatury.


Skip to content