poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Jesienne spotkanie z teatremJesienne spotkanie z teatrem

W dniu 10 października uczniowie klasy 1Tip i klasy 3Tekho wraz z opiekunami Katarzyną Joniak, Moniką Hejman Agnieszką Mazurowską uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do teatru im.Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Uczniowie mieli okazję obejrzenia spektaklu „Człowiek z Oklahomy”,Lukasa Lindera w reżyserii Cezarego Ibera.Sztuka traktowała o problemach młodego człowieka w okresie dorastania, z którymi niejednokrotnie nastolatkowie borykają się w życiu codziennym.

„(…)Dla nastoletniego Freda ta alternatywna rzeczywistość to jedyne możliwe schronienie przed dolegliwościami egzystencji, ucieczką ojca i brakiem willi z basenem. Chłopak pod naporem sił świata dorosłych próbuje jakoś przetrwać – wyolbrzymiając znaną mu rzeczywistość i ośmieszając ją. Świat dorosłych wydaje się abstrakcyjny. Fantazje Freda mieszają się z rzeczywistością. Musi sobie radzić z okresem dojrzewania, pierwszymi miłościami, pierwszymi przyjaźniami, pierwszymi zawodami i pierwszymi dorosłymi decyzjami(…).”

„(…)Lukas Linder dotyka tematu traumy młodego człowieka pozbawionego wsparcia rodziców i jakiegokolwiek autorytetu, ale robi to z absurdalnym poczuciem humoru, z maestrią mieszając konwencje. W ten alchemiczny sposób rodzi się przewrotna opowieść o konserwowaniu patriarchalnego status quo i rysach na psychice dzieci z rozbitych rodzin. „Mężczyzna odchodzi, kiedy czuje, że musi odejść. Więc spoko. Tak powinno być” − mówi Fred, powtarzając tym samym frazesy, które są prawdopodobnie zarazem jego autoterapią.(…).”

Uczniowie nie tylko mieli okazję do obcowania z żywą kulturą i rozwijania swoich intelektualnych zainteresowań, wymienienia spostrzeżeń, był to również miło spędzony czas i integracja Wycieczka minęła w miłej atmosferze ,a ponieważ spotkania uczniów Naszej Szkoły z teatrem odbywają się cyklicznie na pewno chętnie obejrzymy kolejny spektakl teatralny.


Skip to content