poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Jak nie czytam, jak czytam – akcja masowego czytaniaJak nie czytam, jak czytam – akcja masowego czytania

1 czerwca br.  o 10.00 uczniowie z całej Polski zbiorą się w swoich szkołach lub poza nimi i będą wspólnie czytać — każdy to, na co ma ochotę. Przy organizacyjnej pomocy bibliotek stworzą niespotykaną dotąd ogólnopolską akcję, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie.

Akcja skierowana jest przede wszystkim do uczniów, ale udział mogą wziąć wszyscy zainteresowani. Organizatorem przedsięwzięcia jest Miesięcznik „Biblioteka w Szkole”.

Cel Akcji to:

Promocja czytania  książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że książki są popularne wśród ich rówieśników.

Poczytaniu sobie – dla rozrywki, bez dorabiania wielkiej filozofii. By pokazać nieczytającym , że książka to nie tylko lektura, lecz przede wszystkim miła forma spędzania czasu.

Czytaniem można i należy się chwalić.

W związku z powyższym włączamy się w ogólnopolskie przedsięwzięcie i 1 czerwca, w czwartek o godzinie 10.00 zapraszamy Całą Społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie na plac przed bibliotekę szkolną. Każdy z nas wychodzi z wybraną przez siebie książką i przez kilka minut pokazujemy, że w naszej szkole też czytamy książki. Szczegółowe informacje u nauczycieli, wychowawców  i w bibliotece.

Mile widziany kolorowy ubiór.


Skip to content