poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

IV Regionalny Konkurs Wiedzy o Hotelarstwie – I etap za namiIV Regionalny Konkurs Wiedzy o Hotelarstwie – I etap za nami

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbył się I Etap IV Regionalnego Konkursu Wiedzy o Hotelarstwie. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich im. Władysława Grabskiego w Łodzi.

W  Regionalnym Konkursie Wiedzy o Hotelarstwie biorą udział uczniowie zdobywający kwalifikacje w zawodzie technik hotelarstwa z regionu łódzkiego.

Celem konkursu jest m.in. rozwijanie wśród młodzieży pasji zawodowych poprzez kształtowanie umiejętności niezbędnych w hotelu, przestrzeganie zasad fair play we wzajemnej rywalizacji i integrowanie środowiska hotelarskiego.

W eliminacjach szkolnych brali udział uczniowie klas II i III Technikum Hotelarskiego. Najlepsze wyniki uzyskały w kolejności:

  1. Kinga Siwik klasa II Technikum Hotelarskiego.
  2. Natalia Dyszlewska klasa II Technikum Hotelarskiego.
  3. Aleksandra Kopacka klasa III Technikum Hotelarskiego.

Uczennice  pojadą 15 kwietnia 2016 roku do Łodzi na finał konkursu. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Za organizację etapu szkolnego odpowiadały  Monika Hejman i Jadwiga Kołodziej – nauczycielki przedmiotów z zakresu wiedzy o hotelarstwie.