poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Integracja młodzieży HP 5-20 w Wieruszowie z dziećmi z Przedszkola Sióstr JadwiżanekIntegracja młodzieży HP 5-20 w Wieruszowie z dziećmi z Przedszkola Sióstr Jadwiżanek

11 kwietnia br. uczestnicy Ochotniczego Hufca Pracy z Wieruszowa wraz z wychowawcami wzięli udział w akcji sadzenia roślin w Przedszkolu Publicznym Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi w Wieruszowie. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane  w ramach ogólnopolskiego konkursu „Aktywność – dobry wybór”, którego celem jest rozwijanie i upowszechnianie dobroczynnej aktywności społecznej młodzieży OHP. Akcji towarzyszy promowanie pozytywnych i prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia, aktywna integracja w społeczności lokalnej oraz ingerencja w środowisko przyrodnicze poprawiająca walory estetyczne wybranego miejsca.

Młodzież uczęszczająca do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie, będąca uczniami klasy III szkoły zawodowej wybrała się z wizytą do Przedszkola Sióstr Jadwiżanek. Po przybyciu na miejsce przywitała nas rozweselona grupa dzieci wraz z siostrami zakonnymi: Marią, Bernadetą i panią Anią. Przyjęto nas bardzo gościnne. Dzieci pokazały starszej młodzieży piękny ogród mieszczący się na terenie przedszkola, w którym spędzają sporo czasu- biegają i bawią się.

Po zapoznaniu przystąpiliśmy do sadzenia kwiatuszków na rabatkach w ogrodzie. Maluszki czerpały ogromną radość z wykonywania tej czynności. Następnie dzieci z pomocą starszych kolegów i koleżanek, wspólnie podlewali posadzone kwiatki i krzewy. Przedszkolaki obiecały nam, że będą pielęgnować posadzone roślinki.

Serdecznie dziękujemy  siostrom zakonnym za możliwość przeprowadzenia akcji na terenie przedszkola. Mamy nadzieję, że w przyszłości nadarzy się okazja do ponownego spotkania.

Pragniemy również podziękować Pani Katarzynie Maciejewskiej (Kwiaciarnia Magnolia w Wieruszowie) oraz Kamili Wróblewskiej za sadzonki roślin przeznaczone na ten cel.


Skip to content