poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Informatyczny Konkurs BóbrInformatyczny Konkurs Bóbr

W dniu 13 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbył się Międzynarodowy Konkurs Bóbr z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Bóbr chce zachęcić młodych do umiejętnego korzystania z komputerów i technologii informacyjnej. Z pewnością wesprze uczniów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności potrzebnych następnie w życiu, szczególnie w ich przyszłej pracy. Bardzo cenną cechą konkursu jest jego międzynarodowość, która sprzyja wymianie doświadczeń między nauczycielami i dziećmi.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

W konkursie wzięło udział 11 uczniów naszej szkoły: Piotr Kacyna, Natalia Piwowar, Miłosz Przybył, Dawid Morka, Kamil Zarych, Piotr Kacyna, Mateusz Błach, Marcin Rabiega, Weronika Malik, Mikołaj Magaj, Dominik Cegiełka. Wyniki konkursu poznamy w najbliższym czasie.

Opiekunowie konkursu: mgr inż. Rafał Kowalczyk i mgr inż. Marcin Joniak.


Skip to content