poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Informatycy na Poznań Game Arena 2021Informatycy na Poznań Game Arena 2021

W dniu 24.10.2021 r. uczniowie z klasy 2 technikum informatycznego uczestniczyli w targach Poznań Game Arena 2021. Poznań Game Arena to największe w Polsce i tej części Europy targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, organizowane zarówno dla branży jak i indywidualnych zwiedzających. Najważniejsze marki, wydawcy i studia developerkie z całego świata zaprezentowały swoje najciekawsze produkcje i sprzęt. Niezwykłe emocje czekały zarówno na początkujących jak i zaawansowanych zawodników e-sportu. Można było spróbować swoich sił w turniejach m.in. Counter Strike: Global Ofensive, League of Legends, czy Fifa. Podczas PGA można było śledzić zmagania w ramach Polskiej Ligi Esportowej oraz Farming Simulator League. Ulubieni przez graczy streamerzy i vlogerzy gamingowi z całego świata byli na PGA, co było okazją na zebranie autografów, przybicie piąteczki i selfi’ka. Ponad 150 polskich i zagranicznych cosplay’erów można było zobaczyć wśród zwiedzających oraz na scenie podczas spektakularnego PGA Cosplay Show! Dostępna była także strefa niezależnych twórców gier z kilkunastu krajów. Podróż do Poznania odbyliśmy pociągiem, a opiekę sprawował mgr inż. Rafał Kowalczyk.


Skip to content