poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

II Olimpiada StatystycznaII Olimpiada Statystyczna

9 stycznia na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego Mariusz Myszor uczeń IV klasy Technikum Budowlanego, Mariusz Sokołowski uczeń IV klasy Technikum Mechatronicznego oraz Tomasz Olszowiak uczeń III klasy Technikum Ekonomicznego reprezentowali naszą szkołę w zawodach okręgowych II Olimpiady Statystycznej. Wszyscy  uzyskali wysokie wyniki, w przedziale 80% – 90%, zajmując odpowiednio dziewiąte, dwunaste i siedemnaste miejsce na 52 uczestników zawodów okręgowych. Na uznanie zasługuje fakt, że wyniki osiągnięte na etapie okręgowym przez naszych reprezentantów były wyższe od tych uzyskanych w eliminacjach szkolnych o około 10 punktów procentowych. Udział w Olimpiadzie przyczynił się do poszerzenia wiedzy z szeroko pojętej statystyki i stał się okazją do wysłuchania wykładu, dotyczącego zastosowania statystyki, wygłoszonego przez profesora Czesława Domańskiego Prezesa PTS. Dziękujemy naszym technikom za godne reprezentowanie „Staszica”.


Skip to content