poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

I etap Konkursu poetyckiego „KSIĄŻKA MÓWI”I etap Konkursu poetyckiego „KSIĄŻKA MÓWI”

7 października br. w bibliotece Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie  odbył się szkolny etap konkursu poetyckiego „Książka mówi” organizowany przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Celem konkursu jest rozwijanie czytelnictwa poprzez poznanie i upowszechnianie twórczości Cypriana Kamila Norwida. Konkurs  został podzielony na trzy etapy: szkolny, rejonowy i wojewódzki.

W eliminacjach szkolnych udział wzięło 7 uczniów naszej szkoły: Jakub Żłobiński kl.III Tig, Agnieszka Baberowska kl.II Teh, Emilia Błażejewska kl.II Teh, Magdalena Romanowska kl.II Ti2, Paulina Cichosz kl.IV Tekho, Weronika Pawlak kl.Tekho, Julia Kubacka kl. IV Tekho.  Uczestnicy konkursu popisali się umiejętnością pięknego czytania, doskonałą dykcją oraz przemyślaną interpretacją wybranych 2 wierszy sławnego wieszcza.

Komisja konkursowa w skład, której wchodzili:  dyrektor szkoły i przewodnicząca komisji Agnieszka Mazurowska, nauczyciele poloniści Renata Piaskowska-ŁyjakNorbert Junke  oraz nauczyciele bibliotekarze  Halina PaluchEmilia Brylak-Światłowska  zgodnie z regulaminem Konkursu miała za zadanie wyłonić 2 laureatów do dalszego etapu. Wybór był bardzo trudny, po szczegółowej analizie wyłoniono 2 zwycięzców:

Paulinę Cichosz z kl. IV Tekho oraz Weronikę Pawlak kl. IV Tekho.

Laureatki, jak i wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali z rąk pani Dyrektor dyplomy oraz drobne upominki.

Przed  PaulinąWeroniką etap rejonowy – trzymamy kciuki, życzymy dziewczynom powodzenia w dalszych konkursowych zmaganiach, natomiast pozostałym uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, udział w konkursie i miłe chwile z poezją C.K. Norwida.

Koordynatorzy konkursu
Nauczyciele bibliotekarze
Halina Paluch, Emilia Brylak-Światłowska


Skip to content