poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Hydropolis – to trzeba zobaczyć!Hydropolis – to trzeba zobaczyć!

Uczniowie z klasy III Technikum Mechatroniczno-Budowlanego i klasy II Technikum Budowlanego odwiedzili wyjątkowo ciekawy obiekt na mapie atrakcji Wrocławia.
Mowa o HYDROPOLIS.

hydropolis.pl/?lang=pl

Wystawa HYDROPOLIS znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Wystawa podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia.

„Ilość wody na Ziemi jest niezmienna od milionów lat. Pełni ona doniosłą rolę we wszelakim życiu na naszej planecie. Dlatego tak ważne jest, by poznać i zrozumieć jej istotę. W HYDROPOLIS nacisk kładziemy na edukację i świadomość procesów, w których bierze udział – od funkcji pełnionych w ludzkiej komórce po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi.
W jaki sposób powstała woda? Czy jest jej dużo w kosmosie? I w jaki sposób trafiła na Ziemię?
Zanurz się w niezwykłej opowieści o początkach wody. Kilkunastominutowy seans 360° zabierze cię w najodleglejsze zakamarki kosmosu.
Na terenie całej wystawy czeka na Ciebie Hydropedia – zbiór powstałych specjalnie na potrzeby HYDROPOLIS artykułów popularnonaukowych. Teksty specjalistów i pasjonatów tłumaczą, omawiają i rozszerzają tematykę podejmowaną na wystawie.”

Organizatorkami wycieczki były nauczycielki: Danuta Przybylska i Monika Hejman.

Wystawa warta polecenia!