poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Historia bez cenzuryHistoria bez cenzury

Czym zapracował sobie na taką popularność? Otóż przekazuje on wiedzę historyczną w sposób przystępny, nie zasypując nudnymi datami − jest wręcz przeciwnie! Współtwórca programu i prowadzący − Wojtek Drewniak, raczy widzów faktami i anegdotami, o których z całą pewnością nigdy nie można było przeczytać w żadnym ze szkolnych podręczników. Historia od dawna nie należy do ulubionych przedmiotów w szkole i wiele osób wspomina ją jako koszmar: uczenie się dat, nazwisk, dynastii, bitew i traktatów, które potem śnią się po nocach i oczywiście mieszają się wtedy, gdy ktoś nas o nie pyta. Książka Wojciecha Drewniaka to zupełnie inne podejście do opowiadania o historii – na luzie, z pasją, przede wszystkim tak, by zaciekawić. Wojciech Drewniak wraz ze swoimi współpracownikami, produkując kolejne odcinki „Historii bez cenzury” i opowiadając o ważnych dla Polski postaciach oraz wydarzeniach, zrobili furorę, nic więc dziwnego, że dość szybko pojawił się również pomysł książki. Wykorzystując pewne pomysły z filmów, ale rozbudowując opracowania o władcach i przywódcach naszego kraju, twórcy proponują nam lekcję na wesoło. Może wydawać się to dziwne i mało edukacyjne, ale okazuje się, że takie podejście prędzej może zainteresować młodsze pokolenie niż grube cegły z naukowymi opracowaniami historyków.


Skip to content