poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Hazard? Nie daj się wciągnąć – akcja edukacyjna – dalszy ciąg spotkań z p. Piotrem StachowiakiemHazard? Nie daj się wciągnąć – akcja edukacyjna – dalszy ciąg spotkań z p. Piotrem Stachowiakiem

W dniu 11.04.22 odbyła się druga tura spotkań uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. S. Staszica w Wieruszowie  – z p. Piotrem Stachowiakiem, realizatorem programu profilaktycznego „Hazard? Nie daj się wciągnąć – akcja edukacyjna.”
Organizatorem projektu jest Ministerstwo Finansów – Krajowa Administracja Skarbowa, pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Udział wzięli uczniowie z klas:
I Technikum Logistyczne, II Technikum Logistyczne, I Technikum Mechatroniczno-Budowlane i klasa III Technikum Budowlane po szkole podstawowej.
Cel kampanii  to uświadomienie, że:

– hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie,
– osoby uzależnione podkreślają korzyści z hazardu i koncentrują się na możliwościach wygranych oraz pieniądzach. 
Problem nielegalnego hazardu jest znany Krajowej Administracji Skarbowej od wielu lat. Nielegalne punkty gier tworzone są w wielu miejscach – nawet w małych miejscowościach. Funkcjonariusze KAS zauważają, że wśród graczy są coraz młodsze osoby. O ile zmiana przepisów w tym zakresie wprowadziła w legalnych salonach regulamin odpowiedzialnej gry i zakazała gier osobom nieletnim, o tyle w nielegalnych punktach, nastawionych na maksymalny zysk, jest to nieistotne.

Różne badania pokazują ryzyko zagrożenia uzależnieniem od hazardu przez młodych ludzi, chociaż sam hazard nie jest jeszcze przez polskie społeczeństwo traktowany jako uzależnienie. Szczególnie niebezpieczne są pozornie niewinne gry internetowe. Często mają ukryte elementy hazardowe, które mogą prowadzić do uzależnienia, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

 

 

 


Skip to content