poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Gospodarka morska – projekt edukacyjnyGospodarka morska – projekt edukacyjny

W naszej szkole od czerwca 2019 roku realizowany był projekt edukacyjny „Gospodarka morska – warunkiem ekonomicznego rozwoju Polski”, którego celem jest ukazanie uczniom szkół ponadpodstawowych, poprzez pryzmat rozwijającej się polskiej gospodarki morskiej, zakrętów polskiej historii, heroizmu Polaków, wierności Ojczyźnie, pracowitości połączonej ze stanowczym obstawianiem za polskością. A także przybliżenie problematyki gospodarki morskiej, jej znaczenia dla rozwoju i pomyślności gospodarczej całej Polski. Ujęcie tematu „Gospodarki morskiej” w rozbiciu na cztery główne działy:

– Przemysł stoczniowy,

– Porty morskie,

– Rybołówstwo,

– Żegluga Śródlądowa,

pozwala na pogłębienie wiedzy uczestników projektu (www.gospodarka-morska.pl).

50 uczniów technikum logistycznego naszej szkoły wzięło udział w czterech lekcjach o powyższej tematyce. Każdy uczeń otrzymał materiały edukacyjne tj. 4 tematyczne książeczki z płytami CD, na których są filmy edukacyjne.

Podsumowaniem projektu jest konkurs „Morze perspektyw”, w którym 6 zespołów z naszej szkoły bierze udział.

Wszystkie prace konkursowe są z kategorii: „Gra planszowa/karciana”.

Prace naszych uczniów to następujące gry:

– Poznaj polskie wybrzeże (autorzy: Patrycja Gmerek, Katarzyna Golińska, Klaudia Prędka, Natalia Otorowska)

– Statek logistyków (autorzy: Paulina Głowiak, Klaudia Szczota, Lidia Magiera, Daria Bednarek, Katarzyna Karkoszka)

– Morskie perspektywy (autorzy: Piotr Nakonieczny, Marysia Syguła, Rafał Wdowik)

– Żegluga (autorzy: Wioletta Wala, Daria Garczarek, Justyna Kupczyk, Kinga Cegiełka)

– StatkoBiznes (autorzy: Magda Kotala, Patrycja Lis, Natalia Hostyńska, Aleksandra Iwanetzka)

– Wędrówka po polskich rzekach (Jola Wypych, Natalia Moska, Martyna Pegza, Wiktoria Głowiak, Michał Brząkała)

Zachęcamy do oddawania głosów na prace naszych uczniów w tym konkursie na stronie: http://konkurs.gospodarka-morska.pl/galeria-prac/

Projekt edukacyjny „Gospodarka morska – warunkiem ekonomicznego rozwoju Polski” jest objęty patronatem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej  oraz patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Realizacją projektu zajmuje się Towarzystwo Projektów Edukacyjnych we współpracy z Wojewódzkimi Kuratorami Oświaty z województw: Podkarpackiego, Kujawsko-Pomorskiego, Dolnośląskiego, Świętokrzyskiego, Lubelskiego i Łódzkiego.


Skip to content