poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

#GaszynChellenge – pomagasz? jesteś zdrowszy!#GaszynChellenge – pomagasz? jesteś zdrowszy!

„Pomagasz? Jesteś zdrowszy. Ludzie, którzy są zaangażowani w działalność charytatywną, rzadziej chorują i żyją dłużej. Wykazano również, że pomoc ma wpływ na poczucie własnej wartości, promuje odmienny pogląd na świat, zmniejsza ryzykowne lub problematyczne zachowania i zapobiega depresji. Kiedy czujesz, że pomogłeś komuś, jest to najlepsze uczucie na świecie. Ponadto jest uzależniające – im więcej pomagasz, tym bardziej się angażujesz i chcesz dać innym od siebie jeszcze więcej. Pomaganie innym to też w pewnym sensie pomaganie sobie.”

„Czelendzujemy”  #GaszynChellenge i wspieramy chore dzieci, bo pomaganie jest fajne. Oto filmik z udziału Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie. Przyznacie, że piękna „meksykańska fala” wyszła nam na koniec.… ale co tam, brawo My, brawo Wszyscy wspierający akcję! No i ciąg dalszy wyzwania, nominujemy do udziału:

Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie: https://www.facebook.com/pzdwieruszow/ 

Cech Rzemiosł Różnych w Wieruszowiehttps://www.facebook.com/CECH-Rzemios%C5%82-R%C3%B3%C5%BCnych-Wierusz%C3%B3w-869417123168499/

oraz Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Wieruszowie.
Wielkie podziękowania dla klasy  IV Technikum Handlowo – Logistycznego za „przysiady i  meksykańską falę”, wicedyrektor Małgorzacie Karkoszce za dowodzenie akcją :) wychowawczyni Wiesławie Ochocie i  p. Halinie Paluch z biblioteki szkolnej.
Przypominamy, że akcja charytatywna zbiórki ponad 9 milionów złotych na leczenie chłopca zakończyła się powodzeniem i jest to prawdziwy powód do radości nas wszystkich, którzy braliśmy w niej udział…a na początku wydawało się to niemożliwe…
a oto nasze szkolne działania:
http://zsp.wieruszow.pl/akcja-charytatywna-dla-wojtka-zapraszamy-do-udzialu/
http://zsp.wieruszow.pl/staszic-dla-wojtusia/
http://zsp.wieruszow.pl/licytacje-dla-wojtusia-z-sma-maly-czlowiek-wielka-sprawa-wszystkie-rece-na-poklad/

Akcja  wiralowa  #gaszynchallenge wspiera chore dzieci i stała się już ogólnopolską. Gaszyn to wioska leżąca między Praszką a Wieluniem. Strażacy ochotnicy z tej wioski wymyślili akcję z pompkami, żeby pomóc ciężko choremu na SMA Wojtkowi Howisowi  z Galewic. Wiceprezes OSP w Gaszynie Marcin Topór wymyślił #gaszynchallenge.
Tak przedstawia zasady akcji:
„ Zasady są bardzo proste: osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie dają rady, wpłacają minimum 10 zł na konto Wojtusia. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i powinny nominować minimum 3 osoby – Można łamać zasady, ale tylko w górę: czyli więcej pompek i więcej złotówek! W filmikach z realizacją wyzwania wpisujcie #GaszynChallenge
https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge

Serdecznie gratulujemy Wszystkim uczennicom i uczniom, absolwentkom i absolwentom, rodzicom, których widzimy w kolejnych filmikach, relacjach z „pompowania”. Jesteście wspaniali! Jak każda osoba zaangażowana w akcję.

#GaszynChellenge trwa nadal. Teraz możesz na stronie OSP Gaszyn poznać kolejne dzieci, dla których możesz kontynuować „pompowanie” i pomaganie.


Skip to content