poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Erasmus + – wycieczka do WenecjiErasmus + – wycieczka do Wenecji

Od niedzieli 3 marca w Bolonii przebywa grupa naszych uczniów odbywających zagraniczne praktyki zawodowe realizowane z projektu „Europejski Fachowiec II”.

W sobotę 9 marca grupa miała zorganizowaną wycieczkę do Wenecji. Po mieście uczniów oprowadzała polskojęzyczna Pani przewodnik, która w bardzo ciekawy i chwilami zabawny sposób przybliżyła uczniom historię tego pięknego miasta oraz opowiedziała o życiu w Wenecji. Pani przewodnik towarzyszyła grupie jedynie przez 2 godziny jednak to wystarczyło aby pokazać najciekawsze miejsca, w śród których znalazły się: Plac Św. Marka z Bazyliką św. Marka czy też most Rialto będący kładką nad Grande Canale.

Z przewodnikiem grupa rozstała się w restauracji, w której zamówiony był obiad.

Po posiłku uczestnicy wycieczki mieli czas wolny, w którym mogli pospacerować po uliczkach miasta, zrobić pamiątkowe zdjęcia oraz zakupić pamiątki.


Skip to content