poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Erasmus+ – Praktyki zawodowe mechatronikówErasmus+ – Praktyki zawodowe mechatroników

4 lutego 2016 roku panie opiekunki Małgorzata Karkoszka oraz Danuta Urbaś wspólnie z panią Agatą Myszkowską pracownikiem naszego partnera – organizacji YouNet, z którym wspólnie realizujemy projekt odwiedziły w miejscach pracy naszych przyszłych mechatroników: Michała Kniecia (firma: RETTIFICA DUE GI SNC di Giacobazzi Gabriele e Giacobazzi Luca, www.rettifica-duegi.it), Marcina Fronię (firma: CORSINI S.r.l., www.corsinibo.com) i Wojciecha Śmiałka (firma: G.V. Societa’ A Responsabilita’ Limitata A Socio Unico). Zgodnie z celami wyjazdu, uczniowie poza zwiedzaniem Włoch, odbywają praktyki zawodowe we włoskich przedsiębiorstwach, gdzie zdobywają doświadczenie zawodowe zgodnie z kierunkiem w jakim uczą się w naszej szkole. Świetnym mottem działań projektowych może być myśl:

„Gdy usłyszę – zapomnę
Gdy usłyszę, zobaczę – zapamiętam
Gdy usłyszę, zobaczę i porozmawiam – zrozumiem
Gdy usłyszę, zobaczę, porozmawiam i zrobię – zdobędę sprawność i wiedzę
Gdy uczę innych – dochodzę do mistrzostwa.” (Mel Silberman)

Niezbędnym uzupełnieniem zajęć dydaktycznych w murach szkoły są praktyki w firmach zapewniających rzeczywiste warunki pracy właściwe dla nauczanego zawodu. Realizując ten projekt uczniowie przez praktyczne wykonywanie zadań zdobywają sprawność i wiedzę, a goszczące ich firmy poprzez przekazywanie wiedzy wzmacniają potencjał swojej kadry.

„Praktyki europejskie dla ZSP Wieruszów” to projekt, który umożliwia uczniom zdobywanie doświadczenia w zagranicznych przedsiębiorstwach. Warto podkreślić, że realizacja praktyk zawodowych możliwa jest dzięki finansowaniu projektu ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+.


Skip to content