poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

ENGLISH DAY – Dzień Języka AngielskiegoENGLISH DAY –  Dzień Języka Angielskiego

W dniu 31 maja w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbył się ENGLISH DAY –  Dzień Języka Angielskiego. Jego celem miało być uatrakcyjnienie nauki tego języka, jak również zwiększenie motywacji uczniów do pogłębiania jego znajomości. Chcieliśmy również zwrócić uwagę na wykorzystanie materiału muzycznego w uczeniu się języka obcego. Muzyka i piosenki są świetnym materiałem dydaktycznym, dzięki któremu uczniowie mają kontakt z autentycznymi przykładami użycia języka obcego.  Uczniowie skuteczniej uczą się słownictwa, zapamiętując je ze względu na powtarzający się zasób leksykalny, np. w refrenie, ponadto nauka jest bardziej efektywna, gdy kojarzy się z przyjemnością i zabawą.

Pierwsza część całego wydarzenia odbyła się w formie prezentacji multimedialnych, podczas których uczniowie przedstawili swoje ulubione, anglojęzyczne zespoły muzyczne. W trakcie każdej prezentacji mieliśmy również okazje wysłuchać najbardziej reprezentatywnych utworów przedstawionych twórców muzycznych, a zebrani uczniowie mogli wypróbować swoje siły w konkursie na rozumienie tekstów słuchanych.

Prezentacje przygotowali i przedstawili następujący uczniowie:

Grzegorz Rożański klasa 1 Tekho

Krzysztof Kasendra  klasa 1 Tekho

Patrycja Gmerek klasa 1 Tlh

Mikołaj Magaj klasa 1 Tib

Szymon Musiał klasa 1 Tib

Katarzyna Golińska klasa 1 Tlh

Patryk Stasiak klasa 1 Tib

Piotr Mazurowski klasa 1 Tib

Tomasz Olszowiak klasa 2 Tlek

W drugiej części wydarzenia wybrani uczniowie przystąpili do konkursu z języka angielskiego sprawdzającego umiejętność rozpoznawania i stosowania struktur leksykalnych i gramatycznych.

W ramach konkursu najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie klasy I Tekb:
MAZUROWSKI PIOTR I STASIAK PATRYK

(z równą liczbą punktów)

Wykonawcom i wszystkim uczestnikom przedsięwzięcia dziękują organizatorzy – nauczyciele: Julita Bossa–Piluch, Agata Damasiewicz i Katarzyna Joniak.


Skip to content