poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Edukacja i profilaktyka – wiedza, która pomaga nam dbać o siebie i innych!Edukacja i profilaktyka – wiedza, która pomaga nam dbać o siebie i innych!

We wtorek 14 marca rozpoczęliśmy cykl wykładów edukacyjno-profilaktycznych, realizowanych wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Powiatowym Centrum Medycznym w Wieruszowie, który składać się będzie z trzech bloków tematycznych:

– ZNAMIĘ! ZNAM JE? – profilaktyka nowotworów skóry

– PODSTĘPNE WZW – wirusowe zapalenie wątroby

– ARS, CZYLI JAK DBAĆ O MIŁOŚĆ? – dotyczy profilaktyki używania substancji psychoaktywnych (alkohol, tytoń, narkotyki, dopalacze), adresowany jest do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

W miniony wtorek, klasy 3 D, 3 TL oraz 2 TEH wzięły udział w wykładach dotyczących profilaktyki nowotworów skóry prowadzonych przez panią Natalię Piekielną z Powiatowego centrum Medycznego w Wieruszowie.

Serdecznie dziękujemy, za pomoc w edukacji naszej młodzieży – dalszy harmonogram spotkań zostanie przedstawiony w najbliższym czasie.

Czerniak co o nim wiemy?:

W Polsce co roku odnotowuje się około 50 tys. przypadków nowych zachorowań na nowotwory skóry, w tym 3 tys. zachorowań na czerniaki. Czerniak stanowi tylko 6% wszystkich nowotworów skóry, ale aż 80% chorych na czerniaki umiera z tego powodu. Liczba zachorowań na czerniaka w Polsce podwaja się co 10 lat. Wpływ na tę sytuację ma między innymi zmiana zachowań Polaków, w tym nadmierne opalanie, oddawanie się kąpielom słonecznym bez właściwej ochrony, a także korzystanie z solariów, szczególnie przez osoby w młodym wieku.


Skip to content