poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Dzień Patrona 2017Dzień Patrona 2017

W  piątek, 17 lutego 2017 roku, odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica uroczystość  z okazji „Dnia Patrona Szkoły”.

Akt nadania szkole imienia miał miejsce 5 października 2002 roku. Motto dzisiejszej uroczystości: „Kochać drugiego człowieka oznacza wielką pracę nad sobą”. Słowa te można powiązać ze słowami naszego Patrona: „Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada”. Obie sentencje mówią o tym, że  musimy pracować nad sobą w każdej dziedzinie i sferze życia. „Zdolni,  pracowici  uczniowie  oraz motywująca Ich do nauki kadra nauczycielska to przepis na sukces szkoły (naszej szkoły)” – zaznaczyła w swojej wypowiedzi dyrektor szkoły Małgorzata Nikodem.

„Jak już wiecie nasza szkoła w rankingu roku 2017-go uzyskała po raz pierwszy w historii szkoły „Brązową tarczę”, co odbieramy jako duży sukces. W tym roku nasi absolwenci bardzo dobrze zdali egzamin maturalny i egzamin zawodowy, więc to przyczyniło się do tego, że zajęliśmy tak wysokie miejsce. Podstawą naszej działalności jest systematyczna i konsekwentna praca wszystkich – zarówno nauczycieli jak i uczniów. Ranking dotyczył roku ubiegłego  i z wielką satysfakcją mogę poinformować o kolejnych nowych sukcesach naszych uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Każdy z nich z wytrwałością i pasją   dążył do tego, aby być najlepszym. Włożyli wiele trudu i pracy w przygotowanie się do tej rywalizacji. To również  okazja, aby  wyrazić najwyższe uznanie dla dorobku dydaktycznego nauczycieli przygotowujących naszych uczniów do konkursów. Do uczniów tych należą: drużyna w składzie Stasik Tomasz,  Okoń Kamil,  Żurek Bartosz, Tokarek Kamil,  Bartoszek Dawid, Trała Marcin,  Mrugała Rafał zajęła III miejsce w Wojewódzkim Turnieju Piłki Orlikowej Młodzieży OHP w Piotrkowie Trybunalskim;
Górka  Patrycja, Rusak  Kamila, Cichosz Małgorzata, Dąbek  Adam, Kowaliński Patryk, Jasiński  Michał – reprezentowali szkołę w  finale wojewódzkim w indywidualnych biegach przełajowych w Uniejowie;
Aleksandra Kopacka  i Kinga Siwik
zakwalifikowały się do II etapu  IX Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej  w Warszawie;
Szkołę w II etapie V Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania w Częstochowie będą reprezentowali: Roksana Biskupska, Małgorzata Cichosz, Magda Jeziorna, Joanna Jurczyszyn, Aleksandra Łuszkiewicz, Weronika Marynowska, Okoń Natalia, Okoń Karolina, Tomasz Olszowiak;
Tomasz Olszowiak, Małgorzata Cichosz, Sebastian Łuszkiewicz
zakwalifikowali się i brali udział w II okręgowym etapie  40 – tej Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego;
Mariusz Myszor, Sebastian Łuszkiewicz, Garyga Michał
zakwalifikowali się do etapu okręgowego XXX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych;
Kinga Siwik, Natalia Dyszlewska, Natalia Więcek – zakwalifikowały się do drugiego etapu Konkursu Wiedzy Hotelarskiej  w  Łodzi;
Wiktoria Małys, Patryk Wróbel, Wojciech Perkiewicz, Tomasz Góral, Justyna Świtoń, Patryk Wójciak uczniowie zakwalifikowali się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej;
Karolina Karsznia
Mariusz Myszor  wzięli udział w VI edycji Olimpiady Budowlanej „BUDUJ Z PASJĄ”. Etap regionalny odbywał się w Wieluniu;
Tomasz Olszowiak zakwalifikował się do drugiego etapu XII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości w Katowicach;
Marta Ochocka zajęła w Łodzi I miejsce w V EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO „EUROPEJSKA BOMBKA”;
Sebastian Łuszkiewicz zajął I miejsce a Dominik Cegiełka II miejsce w finale regionalnym IV edycji konkursu „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę” i tym samym zakwalifikowali się  do finału wojewódzkiego;
Patryk Wróbel jest finalistą Konkursu Matematycznego „Matematyka Moja Pasja”, którego  organizatorem  jest Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego;
Patryk Wróbel  będzie reprezentował naszą szkołę w  finale  XL edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej organizowanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Trzymamy kciuki, aby start we wszystkich wymienionych eliminacjach zakończył się sukcesem.”

A oto uczniowie najlepsi w nauce i zachowaniu w I semestrze roku szkolnego 2016/2017:
1. Sebastian Łuszkiewicz – kl. IV Technikum Budowlane, śr. 5,42 i wzorowe zachowanie;
2.Małgorzata Cichosz – kl. IV Technikum Ekonomiczne, śr. 5,25 i wzorowe zachowanie;
3.Tomasz Olszowiak – kl. II Technikum Ekonomiczne, śr.5,17 i wzorowe zachowanie;
4.Michał Brząkała – kl. I Technikum Logistyczne, śr. 5,10 i wzorowe zachowanie;
5.Patryk Wróbel – kl. IV Technikum Informatyczne, śr. 5,0 i wzorowe zachowanie;
6.Karolina Karsznia – kl. III Technikum Budowlane, śr. 4,92 i wzorowe zachowanie;
7.Piotr Nakonieczny – kl. I Technikum Logistyczne, śr. 4,89 i wzorowe zachowanie;
8.Wiktoria Fiołka – kl. I Technikum Logistyczne, śr. 4,89 i wzorowe zachowanie;
9.Małgorzata Mieszała – kl. I Technikum Ekonomiczne, śr. 4,78 i wzorowe zachowanie;
10.Justyna Świtoń – kl. II Technikum Logistyczne, śr. 4,76 i wzorowe zachowanie;
11.Wojciech Bezen – kl. IV Technikum Informatyczne, śr. 4,75 i bardzo dobre zachowanie;
12.Adrian Łuźniak – kl. III Technikum Mechatroniczne, śr. 4,72 i wzorowe zachowanie;
13.Mariusz Myszor – kl. III Technikum Budowlane, śr. 4,71 i wzorowe zachowanie;
14.Kinga Kasprzak – kl. III s, śr. 4,71 i wzorowe zachowanie;
15.Kamil Zarych – kl. III Technikum Informatyczne, śr. 4,68 i bardzo dobre zachowanie;
16.Natalia Piwowar – kl. III Technikum Informatyczne, śr. 4,68 i wzorowe zachowanie;
1
7. Karolina Okoń – kl. IV Technikum Ekonomiczne, śr. 4,67 i wzorowe zachowanie;
18. Piotr Kanclerz – kl. IV Technikum Informatyczne, śr. 4,66 i bardzo dobre zachowanie;
19.Daria Kusiak – kl. I Technikum Ekonomiczne, śr. 4,65 i wzorowe zachowanie;
20. Patryk Zgadzaj – kl. III Technikum Elektryczne, śr. 4,64 i wzorowe zachowanie;
21.Mariusz Sokołowski – kl. III Technikum Mechatroniczne, śr. 4,61 i wzorowe zachowanie;
22.Łukasz Ochocki – kl. II r, śr. 4,57 i wzorowe zachowanie;
23.Daria Janacz – kl. III s, śr. 4,57 i bardzo dobre zachowanie;
24. Anna Gołdyn – kl. I Technikum Ekonomiczne, śr. 4,56 i wzorowe zachowanie;
25. Damian Mądrawski – kl. IV Technikum Elektryczne, śr. 4,54 i wzorowe zachowanie;
26. Mikołaj Magaj – kl. I Technikum Informatyczne, śr. 4,50 i bardzo dobre zachowanie.

Na zakończenie – serdeczne podziękowania dla szkolnych artystów, którzy pod opieką polonistek: Agnieszki Mazurowskiej i Arlety Jach przygotowali oprawę liryczną tegoż dnia. Mówili o miłości, miłości i o … miłości, jakże ważnej w życiu każdego z nas. Byli to: Małgorzata Bystrek, Patrycja Okoń, Marlena Pasiak, Wiktoria Małys, Wojciech Pertkiewicz, Ernest Zgoda, Weronika Malik, Hubert Owczarski, Agnieszka Melkowska, Adrian Michalski. Prowadzenie uroczystości: Karolina Okoń i Patryk Zgadzaj. Nagłośnienie: Michał Knieć i Marek Błażejewski. Poczet sztandarowy: Julia Weszka, Monika Poślad, Sebastian Juszczak.


Skip to content