poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Czuwanie maturzystów na Jasnej GórzeCzuwanie maturzystów na Jasnej Górze

We wtorek 5 kwietnia 2016 r. uczniowie i uczennice IV klas naszej szkoły pod opieką ks. Przemysława Niezgódki, oraz panów Norberta Junke i Piotra Wyżnikiewicza uczestniczyli w Diecezjalnym Czuwaniu maturzystów na Jasnej Górze.

Przed godziną dziewiątą wyjechaliśmy autokarem, by o godzinie 11.00 dotrzeć do Sali o. Augustyna Kordeckiego na konferencję o Bożym miłosierdziu prowadzoną przez panią Ewę Czaczkowską, historyczkę, publicystkę, autorkę biografii i książek poświęconych św. s. Faustynie i św. Janowi Pawłowi II. Prelegentka zachęcała młodych, aby w Roku Miłosierdzia otworzyli się na te wszystkie dary, które Pan Jezus pragnie ofiarować. Było to jednocześnie przygotowanie do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży organizowanych pod przewodnictwem Papieża Franciszka w Krakowie.

Następnie mieliśmy czas na osobistą modlitwę, obiad, spowiedź oraz zwiedzanie jasnogórskiego sanktuarium.

O godz. 13.30 wyruszyliśmy na Drogę Krzyżową usytuowaną na jasnogórskich wałach.

Godzinę później w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej J. E. ks. Łukasz Buzun, biskup pomocniczy naszej diecezji (w asyście ks. dr Jarosława Powąski, dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kaliszu, ks. Sebastiana Łagódki odpowiedzialnego w diecezji kaliskiej za dzieło powołań oraz kapłanów katechizujących w diecezji kaliskiej) odprawił Mszę św. z homilią, w której zwrócił uwagę, by odrzucić to, co stare i otworzyć się na to, co nowe, otworzyć się na działanie Ducha Świętego, który budzi w człowieku wiarę w Jezusa Chrystusa, wiarę we własne możliwości, że człowiek może rozwijać się, dojrzewać duchowo.

Pod koniec Eucharystii, przedstawiciele młodzieży naszej diecezji powierzyli Matce Bożej zbliżający się czas matur oraz czas podejmowania życiowych decyzji.

Ok. godziny 16.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną, by po godz. 18.00 powrócić do Wieruszowa. Każdy maturzysta otrzymał też obrazek z Jezusem Miłosiernym i modlitwą o rozeznanie drogi życia oraz pamiątkowy breloczek przypominający o miłości Jezusa Chrystusa.

Dziękujemy Panu Bogu za owocne przeżycia, miłe spotkania, szczęśliwą podróż oraz fantastyczną pogodę, jaka towarzyszyła nam tego dnia. Oby Dary Ducha Świętego pozwoliły naszym maturzystom przygotować się owocnie do matury oraz podjąć właściwe decyzje w dalszym ich życiu. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Więcej fotografii na www.radiorodzina.kalisz.pl/aktualnosci/diecezjalna-pielgrzymka-maturzystow-na-j-1


Skip to content