poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

„Cała Polska czyta dzieciom”„Cała Polska czyta dzieciom”

11 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji wolontariatu, która wpisuje się w ogólnopolską kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”. Wolontariuszki z klasy 1 Telh: Klaudia Kopis, Patrycja Melkowska, Patrycja Okoń oraz z klasy 1 Ttb: Kamila Klain i Sandra Augustyniak uczestniczyły w zajęciach z klasami pierwszymi Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wieruszowie. Czytaniu bajek i wierszy towarzyszyły rozmowy i zabawy, w których dzieci chętnie uczestniczyły.

Celem tej akcji było uświadomienie młodym ludziom, że oni i ich młodsi koledzy dorastają w otoczeniu ograniczającym wyobraźnię i prawidłowy rozwój osobowości, a czytanie to najprostszy sposób na wychowanie kulturalnego, dobrego i wrażliwego człowieka.

Dlatego mamy nadzieję, że podobne akcje przypomną młodym ludziom o obowiązku, jaki na nich spoczywa, aby rozbudzać zainteresowanie czytaniem u swojego młodszego rodzeństwa i wspierać w tym działaniu swoich rodziców.

Wolontariuszki pracowały pod opieką nauczycieli Eweliny Heidt oraz Izabeli Moska.


Skip to content