poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Byliśmy w WenecjiByliśmy w Wenecji

Byliśmy w Wenecji w mieście którego po prostu nie da się opisać, w  koronie na mapie Włoch, gdzie miasto na wodzie żyło swoim codziennym cyklem.

La Serenissima, jak nazywana jest również Wenecja, jest jednym z najbardziej romantycznych miast na świecie i posiada wiele pięknych zabytków. Zwiedzaliśmy wiele z nich, przeszliśmy przez wiele mostów, aż w końcu dotarliśmy do placu świętego Marka, który nawet wprawiał w zauroczenie.

Projekt „Europejski fachowiec III”, który jest realizowany przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie, współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Po wizycie w restauracji i spożyciu jedzenia każdy mógł pozwiedzać resztę Wenecji na własną rękę, niektórzy wybrali się w rejs gondolą, inni zwiedzali kościoły, a inni spędzali czas w poszukiwaniu słodkości. Po godzinach zwiedzania bezpiecznie powróciliśmy do miejsca zakwaterowania. Poniżej zdjęcia wykonane przez uczniów naszej szkoły.


Skip to content