poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Bezpiecznych wakacji! Wracajcie wypoczęci i zdrowi!Bezpiecznych wakacji! Wracajcie wypoczęci i zdrowi!

22 czerwca 2018 społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie uroczyście podsumowała mijający rok szkolny 2017/2018.

Uroczystość prowadzili: Sandra Augustyniak i Hubert Owczarski – przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Pierwsze słowa spotkania należały do  asp. sztab. Damiana Pawlaka z Powiatowej Komendy Policji w Wieruszowie.

Padły bardzo ważne słowa o zachowaniu w czasie wakacji odpowiedzialnej za życie swoje i innych postawy. Funkcjonariusz zwrócił się ze szczególnym przesłaniem do tych z uczniów, którzy posiadają prawo jazdy, a także tych, którzy towarzyszą im w podróży:

„Zwracam szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w zakresie ograniczeń prędkości, stanu trzeźwości kierujących, stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, prawidłowości wykonywania manewrów oraz stanu technicznego pojazdów. Najczęstszą przyczyną wypadków, szczególnie tych tragicznych w skutkach, jest brawura połączoną z nadmierną prędkością, a w przypadku długich podróży – zmęczenie. Taki stan osłabia refleks, zmniejsza zdolność koncentracji, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą. Przypominam, że każdy kierowca powinien przed wyjazdem wypocząć. Gdy pojawi się zmęczenie najlepiej zatrzymać się i zrobić koniecznie kilku lub kilkunastominutową przerwę w kierowaniu. Ważne jest także, aby się nie spieszyć, a na drodze pamiętać nie tylko o przepisach ruchu drogowego, ale także o zasadach kultury.

Niestety w wielu przypadkach, to agresywna jazda okazuje się być przyczyną wypadków, których skutki są niekiedy tragiczne. Pamiętajmy także o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i urządzeniach do bezpiecznego przewożenia dzieci, bo one, gdy dojdzie do wypadku, mogą uratować życie.

Apeluję do kierowców, wyjeżdżających na wakacje, o rozwagę, cierpliwość i zdjęcie nogi z gazu – tym bardziej, że ładna pogodna sprzyja szybkiej jeździe.
Upalne, wakacyjne dni to oczywiście doskonały pretekst do skorzystania z orzeźwiających kąpieli w jeziorach czy rzekach. Każdego roku, gdy tylko zaczyna robić się ciepło,  apelujemy o ostrożność nad wodą. Przypominamy, aby pod żadnym pozorem nie wchodzić do niej pod wpływem alkoholu – nawet najmniejsza jego ilość, w połączeniu z wysoką temperaturą, powoduje obniżenie koncentracji oraz problemy z koordynacją ruchów.

Pamiętajmy również jak niebezpieczne jest skakanie do wody na główkę – zwłaszcza w miejscach, których nie znamy i nie wiemy jaka jest głębokość zbiornika. Nie wolno także zapominać o kilku zasadach dotyczących wypoczynku nad rzeka czy jeziorem. Zanim zanurzymy nasze ciało w wodzie, należy je stopniowo schładzać – nie należy wchodzić do niej gwałtownie, ponieważ istnieje duże ryzyko doznania szoku termicznego. Pamiętajmy, że nie należy pływać od razu po spożyciu posiłku. Ponadto nie zapominajmy, że na kąpieliskach obowiązują regulaminy, do których dla bezpieczeństwa własnego i innych osób, powinniśmy się bezwzględnie stosować.
Należy pamiętać, że żaden zbiór zasad nie gwarantuje 100% skuteczności. Nic nie zastąpi rozsądku, odpowiedzialności i ostrożności!!!!!”

Następnie czas należał do uczniów, którzy zostali nagrodzeni za naukę, zachowanie, wyniki sportowe  i szczególne zaangażowanie w pracy na rzecz szkoły i działaniach charytatywnych.

Nagrody starostwa powiatowego otrzymali uczniowie:
1/ Tomasz Olszowiak z kl. III  – technik ekonomista, śr. 5,85;  stypendysta Premiera RP
2/ Michał Brząkała z kl. II  – technik logistyk,  śr. 5,59
3/ Piotr Nakonieczny z kl. II  – technik logistyk,  śr. 5,56
4/ Małgorzata Mieszała z kl. II  – technik ekonomista,  śr. 5,26
5/ Natalia Mieszała z kl. I  – technik ekonomista,  śr. 5,20
6/ Sandra Augustyniak z kl. III – technik budownictwa,  śr. 5,20
7/ Wiktoria Fiołka z kl. II  – technik logistyk,  śr. 5,18
8/ Daria Kusiak z kl. II  – technik ekonomista, śr. 5,16
9/ Natalia Czukiewska z kl. I  – technik ekonomista,  śr. 5,09
10/ Anna Gołdyn z kl. II  – technik ekonomista,  śr. 5,05
1
1/ Damian Łuszkiewicz z kl. I  – technik logistyk,  śr. 5,001
12/ Maria Kukuła z kl. I  – technik logistyk, – śr. 5,00

„Wypracowanie” tak wysokich ocen to naprawdę ciężka praca i dużo poświęconego czasu. Każdynagrodzonych musi osiągnąć przecież pozytywne oceny z kilkunastu przedmiotów. Oprócz przedmiotów ogólnych, należy przecież także świetnie opanować materiał z kilku przedmiotów zawodowych.

Wychowawcy klas wręczyli nagrody pozostałym wyróżnionym uczniom.

Kadra opiekunów wieruszowskiego OHP nagrodziła uczniów szczególnie zaangażowanych w pracy  hufca: Byli to: Anita Solecka i Klaudia Mieszała za Wojewódzki Konkurs Filmów Krótkometrażowych – drugie miejsce, Absolwent Roku 2018 OHP –Klaudia Mieszała, nagrody za trzyletnią działalność na rzecz OHP: Klaudia Mieszała, Anita Solecka, Aleksandra Nowak, Tomasz Stasik, Adrian Gardoń.

Nagroda za Konkurs Wojewódzki „Aktywność dobry wybór” – działalność na rzecz Hospicjum Sióstr Antoninek w Mirkowie: Paulina Zaskórska, Maja Galińska,  Klaudia Mieszała.

Nagrody wręczyli także przedstawiciela wieruszowskiego Cechu Rzemiosł Różnych, dla:
Magdaleny Zając- odbywającej praktyczną naukę zawodu  w salonie fryzjerskim p. Patrycji Kowalczyk, Łukasza Ochockiego – odbywające naukę zawodu w firmie „Trading”, Adriana Kołodziejczyka- uczył się zawodu elektryka u p. Roberta Siwika.

Dyrektor szkoły Małgorzata Nikodem serdecznie podziękowała całej społeczności uczniowskiej, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi szkoły za całoroczną pracę.


Skip to content