poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Barbara Wachowicz i Edward LutczynBarbara Wachowicz i Edward Lutczyn

W październiku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie odbyły się dwa ciekawe spotkania.

Pierwsze z nich to wspaniały wieczór spędzony z wielką polską pisarką, wspaniałą osobowością, kobietą o wyjątkowej erudycji – p. Barbarą Wachowicz.

Pisarka przedstawiła swoją najnowszą książkę : „Bohaterki Powstańczej Warszawy”. Jak sam tytuł mówi – rzecz dotyczyła dziewcząt, kobiet, które walczyły podczas Powstania Warszawskiego. Piękna polszczyzna, dar opowiadania – to zalety Barbary Wachowicz, które zawsze pozostawiają trwały ślad w pamięci. I żywa lekcja patriotyzmu. W spotkaniu uczestniczyli: Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Przemysław Olek, uczeń klasy IV Technikum Mechatronicznego, nauczyciel j. polskiego Norbert Junke, wicedyrektor Małgorzata Karkoszka i pedagog szkolny Danuta Urbaś.

Zupełnie inny charakter miało spotkanie z rysownikiem, satyrykiem Edwardem Lutczynem.

To nie kto inny tylko właśnie On tworzył okładki do płyt winylowych zespołu Perfect. Doskonale tworzył plakaty filmowe, z najbardziej znanym do filmu „Rocky”. Forma zabawy i luźnej gawędy wyjątkowo przypadła do gustu uczestnikom tego spotkania. W spotkaniu uczestniczyły: Ksenia Kozłowska – uczennica klasy III Technikum Ekonomicznego, wicedyrektor Małgorzata Karkoszka i pedagog szkolny Danuta Urbaś.

Zachęcamy uczniów do udziału w tych ciekawych spotkaniach. Wkrótce spotkanie z p. Andrzejem Poniedzielskim.


Skip to content