poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Arek Wdowik – uczeń nietuzinkowyArek Wdowik – uczeń nietuzinkowy

W pewien jesienny poranek, jak w każdy inny dzień roku szkolnego uczniowie docierali do szkoły pieszo, autobusami i samochodami osobowymi.

Jeden uczeń dotarł do szkoły w sposób nietypowy – ciągnikiem siodłowym (dla mnie zaawansowanych – po prostu samochodem ciężarowym). Był to Arek Wdowik z klasy IV Technikum Mechatronicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.

„Samochodziarska” pasja Arka rozpoczęła się w dzieciństwie – jak to bywa u wielu małych dzieci. Jednakże nie każde z tych dzieci poszło – tak jak On – o krok dalej i rozpoczęło składanie modeli samochodów. Z upływem czasu Jego hobby stawało się coraz bardziej zaawansowane. Pierwszym profesjonalnym modelem jaki złożył była SCANIA, następnym był model ciężarówki VOLVO FH16 w skali 1:24. Pojechał z nim na zlot samochodów ciężarowych do Opola, gdzie wziął udział w VIII Mistrzostwach Polski w modelach pojazdów ciężarowych “Modell Truck Mania”. Jego model ciężarówki Volvo FH16 zdobył najwyższą ilość punktów, zajmując w ten sposób pierwsze miejsce w kategorii junior. Arek uczestniczy w wielu kolejnych zlotach pojazdów ciężarowych.

W wieku osiemnastu lat, mając już prawo jazdy kategorii B, postanowił pójść dalej i zrobił kwalifikację wstępną i prawo jazdy kategorii C (samochód ciężarowy) i CE (przyczepa).

W czasie tegorocznych wakacji podjął pracę w firmie „TRADING” Ewy i Zbigniewa Chodorków. Mógł zarabiać pieniądze a jednocześnie spełniać swoje marzenia – podróżowania i poznawania kraju i świata (wyjazd do Anglii). Jest bardzo wdzięczny Państwu Chodorkom, że został przez Nich zatrudniony. Pracodawcy przeważnie poszukują kierowców ze stażem i to, że akurat ta firma dała Arkowi szansę zdobycia doświadczenia, zaufała Mu – to duży plus. Mimo, że był najmłodszym wśród kierowców, był bardzo dobrze traktowany.

Przyjazd Arka do szkoły ciągnikiem siodłowym był również możliwy dzięki udostępnieniu go przez firmę „TRADING”.

Arek zaprosił uczniów pierwszej klasy oraz kolegów ze swojej klasy i zaprezentował budowę i obsługę samochodu. Dziękujemy nauczycielowi mgr inż. Mariuszowi Gierzowi, że wcielił się w rolę ucznia i z zainteresowaniem wysłuchał wykładu Arka na temat obsługi samochodu. Dodatkowo Arek udzielił wszelkich informacji związanych ze zdobywaniem uprawnień kierowcy samochodu ciężarowego z przyczepą. Atutem Arka jest Jego wysoka kultura bycia, chęć nauki i zdobywania nowych życiowych doświadczeń. Planuje podjąć studia na kierunku związanym z logistyką, spedycją albo też zostanie studentem mechatroniki. Jest w trakcie podejmowania życiowych decyzji.

Życzymy Mu zdania egzaminów maturalnych, zawodowych i pomyślnej realizacji życiowych planów. Rodzicom gratulujemy syna.

Powodzenia!


Skip to content