poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Aleja Dębów CzerwonychAleja Dębów Czerwonych

W dniu 26 października 2022 roku uczniowie I klasy Technikum Hotelarskiego pod opieką Pani Jadwigi Kołodziej i Pani Ewy Kowalińskiej pojechali na rowerową wycieczkę dydaktyczną, na „Aleję Dębów Czerwonych”.

 Aleja Dębów Czerwonych to cenny Pomnik Przyrody na Ziemi Wieruszowskiej. Szczególnie jesienią można podziwiać uroki tego miejsca. Okazałe dęby rosną przy drodze nr 450, w kierunku Opatowa. Ich wiek szacuje się na ponad 90 lat. Drzewa  sowim pięknem , majestatem cieszą oczy wielu podróżnych. I my również podziwialiśmy naturalne piękno przyrody. Celem naszej wycieczki było  pokazanie młodzieży, że przyroda jest piękna, że trzeba o nią dbać i ją szanować.

Jesienne kolory i piękna słoneczna pogoda sprawiły, że uczestnicy wycieczki mimo, iż musieli pokonać kilka kilometrów, by dotrzeć do tego uroczego miejsca, byli zafascynowani pięknym widokiem i niepowtarzalnym klimatem. Pogoda była wymarzona na taką podróż. Miło było zaczerpnąć świeżego powietrza w tak pięknej scenerii.


Skip to content