poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Akcja “Dzień Przedsiębiorczości”Akcja “Dzień Przedsiębiorczości”

20 kwietnia 2016 r. (środa) uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie – wzięli udział w trzynastej edycji programu „Dzień Przedsiębiorczości”.

Projekt ten wdrażany jest w życie z inicjatywy Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, pod honorowym patronatem  Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Na uwagę zasługuje fakt, że za organizację „Dnia przedsiębiorczości” Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie na Najlepszą Inicjatywę Obywatelską Pro Publico Bono w kategorii Inicjatywy Edukacyjne.

„Dzień Przedsiębiorczości” jest programem skierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich technikum logistycznego, ekonomicznego, handlowego i mechatronicznego naszej szkoły udali się wraz z opiekunami do lokalnych zakładów pracy, gdzie mogli zapoznać się ze specyfiką danego zawodu i zweryfikować swoje wyobrażenia o nim. Dla uczniów, jak i dla firm był to świetny sprawdzian, dający możliwość konfrontacji oczekiwań wobec przyszłych przełożonych, a pracodawcom dał szansę na poznanie postaw potencjalnych pracowników.

Akcję „Dzień Przedsiębiorczości”  oceniamy pozytywnie, a dla uczniów był to dzień zdobywania nowych doświadczeń jak również umiejętności.

Serdeczne podziękowania składamy na ręce:

  • Przedstawiciela Firmy M-line  Sp.z o.o. Pana Daniela Szczepaniaka,
  • Właścicieli Fabryki Mebli „WERSAL” Jankowy – Państwa Kaczorowskich,
  • Rzecznika Prasowego Komendy Powiatowej Policji  w Wieruszowie st. asp. Pana Radosława Szkudlarka.

Podziękowania również dla konsultantów firm oraz załóg pracowniczych.

Byliśmy przez wszystkich Państwa przyjęci bardzo serdecznie i wierzymy, że za rok znów znajdziecie dla nas czas i przychylność. Uczestniczycie w ważnym procesie wychowania młodego człowieka, traktując go z należną mu uwagą, wspierając dobrym słowem, mobilizując do aktywności i otwartości na innych ludzi.

Projekt przeprowadziły nauczycielki przedmiotów zawodowych: Anna Maciejewska, Andrzelina Petalas, Karolina Zaleśna przy współpracy z wicedyrektor ds. wychowawczych Panią Małgorzatą Karkoszka oraz pedagogiem szkolnym Panią Danutą Urbaś i nauczycielkami: Pauliną Szkudlarek i Beatą Królikowską.


Skip to content