Rok szkolny 2008/2009

ARDF

Międzynarodowy sukces Krzysztofa Jakubowskiego z klasy 3 LPzib

Autor: R.Kowalczyk  Data: Środa, 1 października 2008

W dniach 2-7 września 2008 roku uczeń naszej szkoły Krzysztof Jakubowski z klasy 3 LPzib wziął udział w XIV Mistrzostwach Świata ARDF czyli klasycznej radioorientacji sportowej. Zawody odbyły się w Korei Południowej, w mieście Haseong. W zawodach brali udział zawodnicy z 31 państw. Mistrzostwa składały się z dwóch konkurencji w paśmie 3,5 MHz i 144 MHz. Nasz uczeń w paśmie 3,5 MHz uplasował się na 29 miejscu na 38 zawodników. Następnego dnia zawodów w paśmie 144 MHz zajął 19 miejsce na 34 zawodników. W klasyfikacji drużynowej w kategorii M19 Krzysztof Jakubowski zajął 10 miejsce. Bardzo dobrze spisała się polska drużyna dziewcząt w kategorii W21 zajmując 3 miejsce (brązowy medal) oraz polska drużyna w kategorii M60 zajmując 2 miejsce (srebrny medal).

Serdecznie gratulujemy zdobytych medali polskim zawodnikom i dobrego wyniku na arenie międzynarodowej Krzysztofowi Jakubowskiemu.

Szczegółowe informacje na temat radioorientacji sportowej, zawodów i wyników znajdują się na stronie Polskiego Związku Radioorientacji Sportowej www.pzrs.org.pl.

Miniatura Miniatura Miniatura Miniatura Miniatura Miniatura Miniatura Miniatura Miniatura Miniatura Miniatura Miniatura Miniatura Miniatura Miniatura Miniatura Miniatura Miniatura Miniatura