poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Zbieramy przybory szkolne



Zbieramy przybory szkolne

Biblioteka kolejny raz włącza się w akcję zbiórki przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci. Tym razem jest to akcja związaną z obchodami stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę zatytułowana „100 wyprawek dla polskich dzieci na Kresach na stulecie odzyskania niepodległości od młodzieży z województwa łódzkiego”. Honorowy patronat akcji pełni Łódzki Kurator Oświaty Pan dr. Grzegorz Wierzchowski oraz Instytut Pamięci Narodowej oddział w Łodzi. Miejsce zbiórki darów w naszym rejonie to Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. w Czastarach, do której chcemy dostarczyć dary z Wieruszowa i okolic. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do przyniesienia do siedziby biblioteki przy ul. Klemensa Wierusza 7-9 (wejście z tyłu budynku) wszelkich przyborów szkolnych, mogą to być wzorem poprzedniej akcji „Zaczarowany ołówek” (zbiórka dla dzieci w Afryce) np. ołówki, długopisy, pisaki, kredki, plastelina, farbki, pędzelki, kleje, nożyczki, gumki do mazania, temperówki, bloki, zeszyty, karteczki samoprzylepne, ryzy papieru, teczki, piórniki, plecaki, tornistry, linijki, kreda.

W poprzedniej akcji zebraliśmy ponad 300 kg szkolnych przyborów, artykułów plastycznych i piśmienniczych, zachęcamy teraz do pomocy dzieciom z Kresów. Prosimy o przynoszenie nowych artykułów szkolnych do 28 września do biblioteki pedagogicznej, kontakt tel. 62 78 42 541.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie przybory szkolne prosimy przynosić do biblioteki szkolnej do dnia 28 września br.

ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA W AKCJĘ CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ


Skip to content