poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

W górach nie ma niepełnosprawności – jest szacunekW górach nie ma niepełnosprawności – jest szacunek

Janek ma 14 lat.
Dwukrotnie zdobył Koronę Gór Polski, Koronę Sudetów, Włóczykija Sudeckiego, Srebrną Odznakę GOT za wytrwałość. W Tatrach był na większości szczytów i przełęczy dostępnych szlakami, m.in. Rysach, Krywaniu, Sławkowskim Szczycie, Koprowym Wierchu, Mięguszowieckiej Przełęczy pod Chłopkiem, Czerwonej Ławce, Świnicy, Kozim Wierchu, Jagnięcym Szczycie…wymieniać można jeszcze długo.
„Dla ludzi, których spotykamy w górach nie liczy się jego niepełnosprawność, tylko to, że jest tam na górze. To są nasze najlepsze chwile. Cieszy mnie to, że góry dają Jankowi tyle szacunku od innych ludzi i nikt nie pokazuje palcem Jego niepełnosprawności, ale widzą ten wysiłek jaki wkłada na wejście. Często to powtarzam: TAM W GÓRACH NIE MA NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI, JEST SZACUNEK DLA TWOJEGO WYSIŁKU” – pisze tata Janka.

Może ta historia będzie inspiracją dla Ciebie i podejmiesz trud zdobywania gór. Jeśli spotkasz po drodze Janka –  nie zapomnij Go pozdrowić i powiedzieć Mu, że Cię zainspirował. A może obok Ciebie jest osoba niepełnosprawna i wielkim szczytem szczęścia będzie dla Niej Twoje życzliwe słowo i pozytywne, szczere  zainteresowanie.
Może to być podanie ręki i powiedzenie „cześć”.

https://www.facebook.com/tatromaniak1/photos/pcb.1520423144830736/1520418684831182/


Skip to content