poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

“Szkoła bohaterek i bohaterów”“Szkoła bohaterek i bohaterów”

Przemysław Staroń  – polski nauczyciel i wykładowca, z wykształcenia psycholog i kulturoznawca. W 2018 uhonorowany tytułem Nauczyciel Roku. Jeden z prekursorów wykorzystywania mediów społecznościowych w polskiej edukacji.
Zaprasza na lekcje online :
https://www.facebook.com/szkolabohaterekibohaterow/?tn-str=k*F

„Jak sobie poradzić z tym, że jesteśmy i czujemy się inni? Dlaczego ocena innych tak boli? Jedno jest pewne. Lubimy oceniać. To łatwiejsze niż próba poznania i zrozumienia. Niż wejście w czyjeś buty i próba empatyzowania. Czasem ludzie oceniają, bo próbują wybielić siebie na tle innych, usprawiedliwić swoje czyny. Ocenianie bywa zatem wynikiem frustracji. Jest też oznaką słabości.
A może warto zmienić optykę i spojrzeć na ludzi z innej perspektywy? Wszyscy jesteśmy różni. A może dzięki temu jest ciekawiej? Jak myślicie? Jeżeli chcecie się dowiedzieć, dlaczego tak trudno czuć się “innym”/”inną” i poradzić sobie z oceną ludzi, wpadajcie na lekcję do “Szkoły bohaterek i bohaterów”. Do zobaczenia!”
https://glos.pl/postac-prawdziwie-renesansowa-kim-jest-przemyslaw-staron-finalista-global-teacher-prize-2020-i-nauczyciel-roku-2018


Skip to content